Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Dokumenty w firmie

HP MANAGED PRINT SERVICES BRZMI SKOMPLIKOWANIE? WYJAŚNIAMY TO I INNE POJĘCIA ZWIĄZANE Z BEZPIECZEŃSTWEM DRUKU W FIRMIE

HP MANAGED PRINT SERVICES BRZMI SKOMPLIKOWANIE? WYJAŚNIAMY TO I INNE POJĘCIA ZWIĄZANE Z BEZPIECZEŃSTWEM DRUKU W FIRMIE

Poruszanie się w gąszczu żargonu specjalistów IT teoretycznie nie jest proste. Gdy słyszymy pojęcia, którymi się posługują, takimi jak HP Managed Print Services, HP JetAdvantage Security czy HP Print Security, możemy odnieść wrażenie, że mówią jakimś niezrozumiałym narzeczem. Nie mówiąc już o tym, że marketing, który tworzył te pozornie niezwiązane ze sobą zbitki słowne, starał się zmieścić jak najwięcej treści w jak najmniejszej liczbie słów.

Okazuje się jednak, że wystarczy chwila, aby wyjaśnić te podstawowe pojęcia i drogą dedukcji odszukać znaczenie kolejnych. Nie musimy wcale umieć biegle posługiwać się tymi pojęciami – od tego są wspomnieni wyżej specjaliści. Wystarczy, jeśli będziemy mieli jasność, o czym rozmawiają i czy ukryte za tymi słowami usługi są istotne dla nas samych i dla naszego biznesu.

HP Managed Print Services

Zacznijmy od najważniejszego pojęcia związanego z zarządzaniem drukiem, czyli HP Managed Print Services. To określenie całego ekosystemu, który proponuje HP, aby kompleksowo zająć się całym procesem drukowania w firmie. Chodzi tu nie tylko o sam sprzęt, ale też materiały eksploatacyjne, usługi i oprogramowanie. Co ciekawe, sprzęt może pochodzić nie tylko od HP. W HP MPS można włączyć urządzenia innych firm, a nawet drukarki termotransferowe Zebra. To pozwala na zastosowanie całego ekosystemu w praktycznie każdej branży.

Sam sprzęt to jednak nie wszystko. Musimy mieć dostęp do materiałów eksploatacyjnych odpowiedniej jakości i mieć pewność, że nie zabraknie nam ich w najmniej odpowiednim momencie. Urządzenia w programie MPS na bieżąco informują o stanie tonera czy tuszu, a nawet papieru, a HP dba o to, aby nowe materiały w razie potrzeby dotarły na czas. Takie rozwiązanie ma też jeszcze jeden plus. Wydruki zawsze będą najlepszej możliwej jakości.

Usługi powiązane z całym ekosystemem nie ograniczają się tylko do zadbania o dostawy materiałów eksploatacyjnych. To również fachowe doradztwo w sprawach ograniczenia kosztów druku, optymalizacji całego procesu drukowania w firmie czy zabezpieczeń programowych i fizycznych. Można powiedzieć, że dzięki temu zarządzający firmą mają spokojną głowę i mogą zająć się swoim biznesem.

Ważną częścią HP MPS są również technologie przetwarzania obrazu a urządzenia wielofunkcyjne są kluczową częścią tego procesu. Za pomocą urządzeń wielofunkcyjnych wprowadzamy dokumenty do obiegu, wysyłamy wiadomości e-mail z załącznikami, kierujemy dokumenty do miejsc docelowych takich jak foldery sieciowe, gdzie mogą być poddane dalszemu przetwarzaniu. Zautomatyzowane procesy pomagają zapewnić spójną konfigurację urządzeń, ustawić odpowiednie parametry skanowania a co za tym idzie zapewnić wysoką jakość przetworzonego dokumentu.

Całość wiąże oprogramowanie, które odpowiada nie tylko za zarządzanie i bezpieczeństwo, ale też mobilność i, co najważniejsze, przepływ informacji między firmą, HP i jej partnerami. Bez tego ostatniego nie byłoby możliwe skuteczne monitorowanie działania sprzętu i odpowiednio szybka reakcja na wszelkie niepożądane zdarzenia.

HP JetAdvantage Security

Pod tym pojęciem kryją się dwie rzeczy: HP Advance i HP JetAdvantage Insights. Ta pierwsza to wysoce skalowalne rozwiązanie upraszczające cały proces drukowania. Od instalacji odpowiedniego sprzętu w systemie operacyjnym użytkownika (może to nawet zrobić sam pracownik, korzystając z odpowiedniego portalu i wybierając drukarkę najbliżej swojego biurka) do zarządzania kosztami druku, nawet w podziale na konkretnych ludzi. HP Advance to też zabezpieczenia wykrywające nieautoryzowany dostęp do informacji zastrzeżonych oraz oprogramowanie potrafiące wskazać sprzęt, który nie jest w pełni wykorzystywany, dobiega końca swoich dni lub jego użycie kosztuje naszą firmę najwięcej.

JetAdvantage Insights to rozwiązanie, które także dzieli się na dwa komponenty. Pierwszym z nich jest Secure Print, czyli warstwa usług odpowiedzialna za uproszczenie i zabezpieczenie procesu druku w naszej firmie. W dobie coraz częstszych zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem ważne jest, aby wszelkie urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. W przypadku druku jest to szczególnie ważne, bo część dokumentów trafiających do kolejki serwera czy już samego bufora urządzenia może być objęta klauzulami lub RODO i nie może trafić w niepowołane ręce. Secure Print odpowiada za to, aby tak właśnie się nie stało, a dodatkowo zabezpiecza sprzęt przed nieautoryzowanym dostępem.

Insights to nic innego jak wszelkiego rodzaju statystyki, które pozwalają na analizę zachowań i nawyków użytkowników. To z kolei daje możliwość przeprowadzenia odpowiednich szkoleń pozwalających na wskazanie złych przyzwyczajeń (choćby druk jednostronny w momencie, gdy dany dokument można swobodnie prezentować na obu stronach). Ostatecznie prowadzi to do obniżenia kosztów eksploatacji urządzeń przez ograniczenie zużycia materiałów eksploatacyjnych.

HP Print Security

To cała grupa rozwiązań, które mają zapewnić naszej firmie bezpieczeństwo druku niezależnie od tego, gdzie znajdują się użytkownicy i urządzenia. W dobie pracy zdalnej i operacji firmowych prowadzonych w wielu, czasem mocno oddalonych lokalizacjach, zarządzanie bezpieczeństwem stawia zespołowi IT duże wyzwania. Im więcej urządzeń i pracowników poza główną siedzibą, tym bardziej skomplikowany jest to proces i więcej pola na popełnienie błędu, który będzie kosztowny w skutkach. A wspomnieć trzeba, że badania wskazują, iż 11% incydentów cyberbezpieczeństwa rocznie jest powiązanych z drukiem lub urządzeniami z nim związanymi.

Całość zaczyna się oczywiście od fachowego doradztwa (Advisory), jakie oferuje HP. Specjaliści, po dokonaniu analizy, oceniają ryzyko i przedstawiają rozwiązanie szyte na miarę naszej firmy. Dzięki temu strategia zabezpieczeń będzie odpowiednio zaprojektowana i, co ważne, obejmie też urządzenia drukujące innych firm.

HP Print Security Implementation to następny krok w całej usłudze. Całość polega na wprowadzeniu zaproponowanych wcześniej rozwiązań, wdrożenie zabezpieczeń i ulepszenie ochrony. W zależności od profilu firmy i rozbudowania jej infrastruktury może to być instalacja odpowiednich certyfikatów albo integracja z narzędziami SIEM (Security Information and Event Management).

Dwa ostatnie elementy to HP Print Security Advisory Retainer i HP Print Security Governance and Compliance. Zapewniają one stały kontakt z doradcami, którzy na bieżąco oceniają bezpieczeństwo procesu drukowania i są w stanie pomóc przy wszelkich audytach zgodności. W dalszej kolejności mogą oni też zarządzać ustawieniami bez udziału lub przy współpracy działu IT firmy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HP MANAGED PRINT SERVICES BRZMI SKOMPLIKOWANIE? WYJAŚNIAMY TO I INNE POJĘCIA ZWIĄZANE Z BEZPIECZEŃSTWEM DRUKU W FIRMIE

Advertisement

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

FIRMA

O nowej ustawie o fundacjach rodzinnych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mecenasem Piotrem Grabowskim z Kancelarii Grabowski i Wspólnicy, ekspertem prawa firm rodzinnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzroście wynagrodzeń w październiku rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Randstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach żywności rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marianem Owerko, prezesem i założycielem Bakallandu.

%d bloggers like this: