Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

HOMEOFFICE LEPSZY NIŻ BIURO?

Grupa Globe Trade Center wychodzi ze strat zaliczonych w zeszłym roku. Pomimo homeoffice i zmniejszenia rynkowego popytu na powierzchnie biurowe w dużych miastach firma notuje satysfakcjonujące zyski.

Homeoffice okazał się nie tak bardzo komfortowy jak biuro firmowe. Grupa GTC zajmuje się wynajmem powierzchni biurowych w dużych miastach w Polsce, a także w pięciu innych państwach. W sumie grupa posiada 830 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Po zeszłym roku spółka zaliczyła ponad 150 milionów złotych straty, a to za sprawą aktualizacji wartości aktywów. W pierwszym półroczu tego roku nastąpiło odbicie lockdownowe i zysk netto wyniósł 97 mln zł. Przychody z pierwszego półrocza 2021 roku były podobne do tych wypracowanych w pierwszej połowie 2020 roku i wyniosły 358 mln zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.