Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

HOMEOFFICE LEPSZY NIŻ BIURO?

Grupa Globe Trade Center wychodzi ze strat zaliczonych w zeszłym roku. Pomimo homeoffice i zmniejszenia rynkowego popytu na powierzchnie biurowe w dużych miastach firma notuje satysfakcjonujące zyski.

HOMEOFFICE LEPSZY NIŻ BIURO?

Homeoffice okazał się nie tak bardzo komfortowy jak biuro firmowe. Grupa GTC zajmuje się wynajmem powierzchni biurowych w dużych miastach w Polsce, a także w pięciu innych państwach. W sumie grupa posiada 830 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Po zeszłym roku spółka zaliczyła ponad 150 milionów złotych straty, a to za sprawą aktualizacji wartości aktywów. W pierwszym półroczu tego roku nastąpiło odbicie lockdownowe i zysk netto wyniósł 97 mln zł. Przychody z pierwszego półrocza 2021 roku były podobne do tych wypracowanych w pierwszej połowie 2020 roku i wyniosły 358 mln zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...