Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

HOLZMANN: OBNIŻEK STÓP EBC NIE BĘDZIE

Członek Rady Prezesów EBC Robert Holzmann ocenił, że nie należy stawiać na obniżki stóp proc. w strefie euro w 2024 r.

Europejski Bank Centralny
Europejski Bank Centralny, siedziba we Frankfurcie n. Menem

Jego zdaniem zagrożenia geopolityczne wzrosły, a to co widzieliśmy do tej pory ze strony Huti to może być szerszy zwrot, co wpłynie na Kanał Sueski i podwyższy tam ceny.

Holzmann powiedział, że nie może wyobrazić sobie, że już teraz toczą się dyskusje na temat obniżek stóp, ponieważ nie należy tego robić.

„Obawiam się, że ci ludzie, opuszczając Davos, będą głęboko rozczarowani” – dodał prezes austriackiego banku centralnego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...