Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

HOLDING SPOŻYWCZY CORAZ BLIŻEJ

Sejm uchwalił ustawę dot. przejęcia spółek rolnych przez ministerstwo aktywów państwowych. Przejęcie ma ułatwić budowę holdingu spożywczego.

HOLDING SPOŻYWCZY CORAZ BLIŻEJ

Obecnie w imieniu resortu rolnictwa nadzór nad spółkami rolnymi sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, pod którym jest 38 spółek. Holding spożywczy ma być spółką zbudowaną na bazie Krajowej Spółki Cukrowej. W ramach konsolidacji spółka wyemituje akcje, które zostaną objęte przez Skarb Państwa.

W skład holdingu mają wejść spółki takie jak Elewarr, który został już przekazany do resortu aktywów państwowych w połowie października, oraz spółki: Danko, Małopolska Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorska-Mazurska Hodowla Ziemniaka, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwa Roślin Polanowice i Kombinat Rolny Kietrz.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HOLDING SPOŻYWCZY CORAZ BLIŻEJ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

BIZNES I POLITYKA

Sejm powołał zgłoszonego przez Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Janczyka do RPP. W głosowaniu przepadła natomiast zgłoszona przez Koalicję Obywatelską kandydatura Jakuba Borowskiego.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

BIZNES I POLITYKA

KGHM może dostać ponad 700 milionów złotych do wyniku netto w tym roku. W Sejmie znalazła się - i otrzymała już poparcie sejmowej komisji...

%d bloggers like this: