Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYDARZENIA

HOLANDIA PRZYWRACA OBOSTRZENIA

Holandia przywraca część obostrzeń związanych z COVID-19 z powodu wzmożonej ilości zakażeń.

HOLANDIA PRZYWRACA OBOSTRZENIA

Jak poinformował Premier Holandii Mark Rutte: wracają maseczki w sklepach szkołach, na uczelniach wyższych, a także w przestrzeni publicznej, m.in. na przystankach tramwajowych. Apeluje się także o przestrzeganie zasady zachowania 1,5 metra dystansu społecznego.
Zaleca się pracę z domu przez co najmniej połowę tygodnia. Przepustki sanitarne stosowane do tej pory w restauracjach, kinach, teatrach i klubach od 6 listopada zostają wprowadzone także w ogródkach gastronomicznych, siłowniach, parkach rozrywki oraz muzeach.

Obecnie w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 87 proc. dorosłych Holendrów.

W zeszłym tygodniu prawie 54 tysiące Holendrów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co stanowi prawie 40 proc. wzrostu w porównaniu z poprzednim tygodniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

FIRMA

Milion osób na kwarantannie - to więcej, niż na bezrobociu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że liczba osób, które nie mogą wychodzić z domu przekroczyła...

%d bloggers like this: