Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

HOLANDIA ODCIĘTA OD GAZU Z ROSJI

Holendrzy od dziś bez rosyjskiego gazu. Po tym jak kraj odmówił płacenia Kremlowi w rublach, Gazprom wstrzymuje dostawy.

HOLANDIA ODCIĘTA OD GAZU Z ROSJI

Holendrzy nie boją się rosyjskiego szantażu, bo wcześniej holenderska spółka gazowa GasTerra nadzorowana przez Shella i Esso Nederland kupiła gaz. Jak mówił wczoraj cytowany przez media holenderski minister klimatu i energii Holendrzy nie odczują decyzji Gazpromu i odcięcia rosyjskiego gazu.

Wczoraj także Dania zdecydowała, że odmawia płacenia w rublach za gaz. Dziś mija termin płatności. Duński rząd deklaruje, że będzie płacić wyłącznie w euro i liczy się z decyzją Gazpromu o odcięciu dostaw.

Z powodu odmowy płacenia w rublach za gaz Gazprom wstrzymał dostawy surowca do Polski, Bułgarii i Finlandii.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Limit cen gazu bez akceptacji Komisji Europejskiej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że trwają prace nad projektem ustawy dotyczącym rynku gazu w przyszłym roku, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kamilem Lipińskim, starszym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pracach w UE mających na celu powstrzymanie wzrostu cen energii rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bernardem Swoczyną, główny ekspertem w programie Energia...

%d bloggers like this: