Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

HISZPANIA: SĄD PRZECIW OGRANICZENIOM DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Przedsiębiorcy w Hiszpanii podobnie jak w Polsce – nie mogą od klientów wymagać szczepienia przeciw COVID. Takie orzeczenie – dotyczące prowincji Andaluzja ma południu Hiszpanii – tamtejszy sąd regionalny.

HISZPANIA: SĄD PRZECIW OGRANICZENIOM DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Sąd uznał, że wymaganie od w restauracjach szczepienia przeciw COVID jest działaniem dyskryminującym. Regionalne władze, które pozwoliły przedsiębiorcom na takie działanie, kierowały się próbą ograniczenia kolejnej fali pandemii.
Także w Polsce przedsiębiorcy nie mają prawa ograniczać wejść do swoich lokali osobom niezaszczepionym – m.in. dlatego, że nie mają prawa wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień. O nadanie takiego prawa od miesięcy apeluje część organizacji przedsiębiorców. Projekt ustawy w tej sprawie ponad tydzień temu zapowiadał w BIZNES24 wicepremier Jarosław Gowin – ale dotychczas tekst projekty się nie pojawił.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HISZPANIA: SĄD PRZECIW OGRANICZENIOM DLA NIEZASZCZEPIONYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

%d bloggers like this: