Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

HISZPANIA: SĄD PRZECIW OGRANICZENIOM DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Przedsiębiorcy w Hiszpanii podobnie jak w Polsce – nie mogą od klientów wymagać szczepienia przeciw COVID. Takie orzeczenie – dotyczące prowincji Andaluzja ma południu Hiszpanii – tamtejszy sąd regionalny.

HISZPANIA: SĄD PRZECIW OGRANICZENIOM DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Sąd uznał, że wymaganie od w restauracjach szczepienia przeciw COVID jest działaniem dyskryminującym. Regionalne władze, które pozwoliły przedsiębiorcom na takie działanie, kierowały się próbą ograniczenia kolejnej fali pandemii.
Także w Polsce przedsiębiorcy nie mają prawa ograniczać wejść do swoich lokali osobom niezaszczepionym – m.in. dlatego, że nie mają prawa wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień. O nadanie takiego prawa od miesięcy apeluje część organizacji przedsiębiorców. Projekt ustawy w tej sprawie ponad tydzień temu zapowiadał w BIZNES24 wicepremier Jarosław Gowin – ale dotychczas tekst projekty się nie pojawił.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: