Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

HISZPANIA: POWSTRZYMAJMY CENY PRĄDU

100 euro, czyli ponad 450 złotych, za megawatogodzinę, przekroczyła już cena energii elektrycznej w Hiszpanii. Hiszpański rząd apeluje do Komisji Europejskiej o działania, które ograniczą tempo wzrostu cen energii.

HISZPANIA: POWSTRZYMAJMY CENY PRĄDU
Madryt, Hiszpania / FOT.: Florian Wehde / Unsplash

Hiszpańska wicepremier Teresa Ribera w wywiadzie dla Financial Timesa ostrzegła, że bardzo ostra polityka klimatyczna Unii Europejskiej, która powoduje wzrost cen energii, może spowodować odwrócenie się obywateli Unii od idei radykalnego zmniejszenia emisji CO2. Ribera, której rząd zdecydował się w Hiszpanii m.in. na zmniejszenie VAT na energię elektryczną, wskazała, że ryzyko buntu jej zdaniem dotyczy m.in. Polski, która obok Niemiec ma największy sektor węglowy w całej Unii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HISZPANIA: POWSTRZYMAJMY CENY PRĄDU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

Sticky Post

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy ekipa BIZNES24 pojechała relacjonować Forum Ekonomiczne w Karpaczu elektrycznym busem Mercedesa. Ale nawet na chwilę nie minęło...

%d bloggers like this: