Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

HISZPANIA: POWSTRZYMAJMY CENY PRĄDU

100 euro, czyli ponad 450 złotych, za megawatogodzinę, przekroczyła już cena energii elektrycznej w Hiszpanii. Hiszpański rząd apeluje do Komisji Europejskiej o działania, które ograniczą tempo wzrostu cen energii.

HISZPANIA: POWSTRZYMAJMY CENY PRĄDU
Madryt, Hiszpania / FOT.: Florian Wehde / Unsplash

Hiszpańska wicepremier Teresa Ribera w wywiadzie dla Financial Timesa ostrzegła, że bardzo ostra polityka klimatyczna Unii Europejskiej, która powoduje wzrost cen energii, może spowodować odwrócenie się obywateli Unii od idei radykalnego zmniejszenia emisji CO2. Ribera, której rząd zdecydował się w Hiszpanii m.in. na zmniejszenie VAT na energię elektryczną, wskazała, że ryzyko buntu jej zdaniem dotyczy m.in. Polski, która obok Niemiec ma największy sektor węglowy w całej Unii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

BIZNES I POLITYKA

W pierwszym tygodniu lutego Komisja Europejska ogłosi zablokowanie wszystkich pieniędzy dla Polski - twierdzi agencja Bloomberg powołując się na źródła zorientowane w negocjacjach między...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.