Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

Kontrakty terminowe na węgiel koksujący osiągnęły historyczną wartość ponad 170 dolarów za tonę. Węgiel koksujący to strategiczny surowiec wykorzystywany do produkcji stali.

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

Obserwując wczoraj indeks WIG20 nie dało się nie zauważyć siedmioprocentowego wzrostu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Informacja o wyborze nowego prezesa Tomasza Cudnego, a dodatkowo historycznie wysokie ceny kontraktów terminowych na węgiel koksujący tylko podbiły wyceny spółki górniczej.

Cena węgla wykazuje ciągłą hossę, która rozpoczęła się 3 sierpnia i w ciągu miesiąca cena za tonę wzrosła z 49 dolarów do 171 dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Rząd chce walczyć z rekordowymi cenami węgla. Jednym z rozwiązań może być ich regulowanie. Wiceminister finansów Artur Soboń w wywiadzie dla Polskiego Radia PR...

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: