Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

Kontrakty terminowe na węgiel koksujący osiągnęły historyczną wartość ponad 170 dolarów za tonę. Węgiel koksujący to strategiczny surowiec wykorzystywany do produkcji stali.

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

Obserwując wczoraj indeks WIG20 nie dało się nie zauważyć siedmioprocentowego wzrostu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Informacja o wyborze nowego prezesa Tomasza Cudnego, a dodatkowo historycznie wysokie ceny kontraktów terminowych na węgiel koksujący tylko podbiły wyceny spółki górniczej.

Cena węgla wykazuje ciągłą hossę, która rozpoczęła się 3 sierpnia i w ciągu miesiąca cena za tonę wzrosła z 49 dolarów do 171 dolarów.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...