Connect with us

Hi, what are you looking for?

SUROWCE

HISTORYCZNIE NAJWYŻSZA CENA WĘGLA

Kontrakty terminowe na węgiel koksujący osiągnęły historyczną wartość ponad 170 dolarów za tonę. Węgiel koksujący to strategiczny surowiec wykorzystywany do produkcji stali.

Obserwując wczoraj indeks WIG20 nie dało się nie zauważyć siedmioprocentowego wzrostu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Informacja o wyborze nowego prezesa Tomasza Cudnego, a dodatkowo historycznie wysokie ceny kontraktów terminowych na węgiel koksujący tylko podbiły wyceny spółki górniczej.

Cena węgla wykazuje ciągłą hossę, która rozpoczęła się 3 sierpnia i w ciągu miesiąca cena za tonę wzrosła z 49 dolarów do 171 dolarów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.