Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

HENKEL WYCHODZI Z ROSJI

HENKEL WYCHODZI Z ROSJI
zdjęcie: Henkel

Henkel sprzedał swój biznes w Rosji za 600 mln euro i ostatecznie opuścił kraj Putina. Jak pisze jednak Die Welt w Rosji wciąż działa 27 niemieckich firm.

Henkel, który jest notowany na giełdzie we Frankfurcie nad Menem poinformował o sprzedaży rosyjskiej części swojej działalności ponad rok po ogłoszeniu takiego zamiaru.

Firma potwierdziła, że trzech rosyjskich inwestorów finansowych kupiło za 600 mln euro obszar biznesowy, obejmujący 11 fabryk na terenie Rosji. Rynek rosyjski odpowiadał za 5%. sprzedaży Henkela.

Mimo to niektóre niemieckie firmy pozostały w Rosji. Ponoszą wprawdzie straty wizerunkowe, ale rekompensują to sobie krwawymi rublami.

W Rosji cały czas działa Ritter Sport czy Knauf którego jedna z fabryk w Donbasie została zbombardowana przez Rosjan. Również gigant handlowy Metro pozostał w Rosji, a ostatnio nawet ruszył z nową kampanią reklamową, która ma zachęcać do robienia zakupów w jego sieci.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: