Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

HANDEL BĘDZINEM BEZ NARUSZEŃ

EC BĘDZIN
źródło: Wikipedia/Charlie89

Nie znaleziono dowodów na nieprawidłowości w obrocie akcjami EC Będzin – poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w porannym komunikacie. Zastrzeżono jednak, że mogło dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych.

W dokumencie czytamy, że postępowanie wyjaśniające dotyczące potencjalnego złamania zakazu ujawniania lub wykorzystania informacji poufnej nie wykazało złamania zakazu wykorzystania informacji poufnych, ale wykazało, że mogło dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych, opublikowanych raportami bieżącymi nr 40/2023 oraz 46/2023.

CZYTAJ TEŻ: BANK CENTRALNY AUSTRALII STUDZI RYNKI

W toku prowadzonych czynności wyjaśniających zidentyfikowano dwa przypadki bezprawnego ujawnienia informacji poufnej poprzez przekazywanie osobom niesprawującym żadnych funkcji w organach zarządczych i nadzorczych Spółki i niebędącym na liście osób mających w tym czasie dostęp do informacji poufnych, wiadomości z otoczenia informacyjnego Spółki.

W związku z tym w dniu 18 września 2023 roku Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 180 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

HANDEL BĘDZINEM BEZ NARUSZEŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: