Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

HAMUJĄ WYNAGRODZENIA W POLSCE

INFLACJA W POLSCE

Wartość nabywcza naszych wynagrodzeń wzrosła we wrześniu realnie najmocniej od początku wojny w Ukrainie.

WYNAGRODZENIA W POLSCE
Wynagrodzenia w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w dużych firmach w minionym miesięcy wyniosło prawie 7380 zł brutto i było o 10.3% wyższe niż przed rokiem – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

HAMUJĄ WYNAGRODZENIA W POLSCE
Zatrudnienie w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Ale nie możemy zapomnieć o wciąż wysokiej inflacji, która od ponad roku „pożera” wzrost płac. We wrześniu inflacja konsumencka spadła do 8.2%, to wciąż przeszło trzykrotnie więcej, niż cel inflacyjny Narodowego Banku Polskiego.

Po uwzględnieniu wpływu inflacji, realne płace w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu były o 2.5% wyższe niż rok wcześniej. To najwyższa roczna dynamika od wybuchu wojny w Ukrainie.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Zatrudnienie było mniejsze, niż miesiąc wcześniej, ale utrzymało się na podobnym poziomie jak rok wcześniej. Liczba zatrudnionych wyniosła niemal 6,5 miliona etatów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HAMUJĄ WYNAGRODZENIA W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Wynagrodzenia rosną nieco wolniej, produkcja przemysłowa wyszła na plus. Zaczynamy od raportu o stanie polskiej gospodarki na połowę roku - raporcie, który ma znaczenie...

FINANSE OSOBISTE

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w maju wyniosło osiem tysięcy złotych bez 31 groszy, co oznacza wzrost o 11.4% – podał Główny Urząd...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących kosztach pracy obciążających pracodawców rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Jackiem Męciną, ekspertem rynku pracy z Konfederacji Lewiatan.

FINANSE OSOBISTE

Płace w sektorze przedsiębiorstw nadal rosną w szybkim tempie, choć nieco niższa dynamika w porównaniu do poprzednich miesięcy. Nieco spadło nam też zatrudnienie. Z...