Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

GW: CORAZ MNIEJ CHĘTNYCH NA SZCZEPIONKĘ ASTRAZENECA

Coraz więcej punktów szczepień rezygnuje z zamawiania AstraZeneki, bo nie ma na nią chętnych. Do końca czerwca jest ponad milion wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 tym preparatem – pisze poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza”.

GW: CORAZ MNIEJ CHĘTNYCH NA SZCZEPIONKĘ ASTRAZENECA

„GW” cytuje szefa jednego z punktów szczepień powszechnych na Śląsku, który zaznacza, że zamawia AstręZenecę już tylko dla tych, którzy mają dostać drugą dawkę. Dodaje, że na pierwszą prawie nie ma chętnych.

Gazeta wskazuje, że niechęć do AstraZeneki nie ma żadnych racjonalnych podstaw. „Europejska Agencja Leków wielokrotnie zapewniała, że jej przyjęcie nie stwarza dodatkowego ryzyka. Badania dowodzą, że niebezpieczeństwo wystąpienia zakrzepicy po jej przyjęciu jest równie niskie jak po przyjęciu szczepionek opartych na technologii mRNA, czyli Pfizera i Moderny” – czytamy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Mabion rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Krzysztofem Kaczmarczykiem, prezesem Mabionu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianie nazwy spółki i planach na rozwój rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mieczysławem Starkowiczem, prezesem Synthaverse, dawniej Biomed Lublin.

COVID

Netflix dołącza do coraz dłuższej listy amerykańskich firm, które żądają od wchodzących do biura pracowników, gości i dostawców certyfikatu szczepień. CNN za złamanie tego...