Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GUS – STOPA BEZROBOCIA W KWIETNIU 6.3%

Stopa bezrobocia w kwietniu spadła do 6.3% z 6.4% w marcu.
Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest 1 mln 54 tysiące bezrobotnych. Dane są zgodne z prognozami ekonomistów i resortu rozwoju, pracy i technologii.

STOPA BEZROBOCIA W KWIETNIU
STOPA BEZROBOCIA W KWIETNIU 2021

STOPA BEZROBOCIA W KWIETNIU

Z danych GUS wynika, że najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie śląskim – 5 proc., a najwyższą w warmińsko-mazurskim ponad 10 procent.

Z kolei z danych Eurostatu, wynika, że stopa bezrobocia w marcu wyniosła w Polsce 3.1 proc. i była najniższa spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Dane GUS i Eurostatu znacznie od siebie odbiegają z powodu różnic w metodologii. GUS liczy stopę bezrobocia na podstawie liczby osób zarejestrowanych jako bezrobotne w urzędach pracy. To oznacza, że z jednej strony nie uwzględnia wszystkich tych bezrobotnych, którzy np. przed utratą źródła utrzymania nie mieli wystarczającego stażu pracy na etacie. A z drugiej uwzględnia te osoby, które rejestrują się w pośredniaku jednocześnie pracując na czarno.

Eurostat w swojej metodologii stara się pominąć oba te zjawiska – niedoszacowania i przeszacowania – stopy bezrobocia, opierając się nie na danych rejestrowych, ale ankietowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GUS - STOPA BEZROBOCIA W KWIETNIU 6.3%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W Polsce stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1%.

POLSKA

Według GUS, produkcja przemysłowa w maju wzrosła 15% rok do roku- to jednak pokazuje lekkie hamowanie polskiego przemysłu.

CENY

Ceny mleka o połowę wyższe, niż przed rokiem. Ceny żyta - prawie dwukrotnie wyższe. Ceny produktów rolnych w skupie oszalały - wynika z danych...

POLSKA

Bezrobocie ciągle w dół. I spada mocniej niż spodziewał się rynek. Jak podał Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w kwietniu spadła do 5,2 proc....

%d bloggers like this: