Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

GUS: STOPA BEZROBOCIA 6.1%

W maju stopa bezrobocia spadła o 0.2 procent do 6.1 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z oczekiwaniami rynku i resortu rozwoju, pracy i technologii.

A wyrównana sezonowo stopa bezrobocia obniżyła się najsilniej od wybuchu pandemii – podkreślają podkreślają analitycy Pekao SA. Ich zdaniem wygaszenie trzeciej fali Covid-19 oraz idące za tym luzowanie obostrzeń wpłynęło pozytywnie na rynek pracy.

GUS podał też stopę bezrobocia mierzoną metodą BAEL. Ta wzrosła do 4% w pierwszym kwartale tego roku porównaniu z ubiegłym kwartałem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIERUCHOMOŚCI

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 23.08.2021 NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 Roman Młodkowski, BIZNES24. Pani Ewa Adach-Stankiewicz- dyrektor departamentu handlu i usług w Głównym...

OTOCZENIE MAKRO

GUS opublikował stopę bezrobocia w Polsce w lipcu. Sprawdziła się czerwcowa prognoza zakładająca spadek o 0.1 pp. Najnowsza stopa za lipiec wyniosła 5.8%

OTOCZENIE MAKRO

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była w lipcu o 9,8 proc. wyższa niż rok wcześniej - podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

FINANSE

W lipcu wzrosło wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw.