Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS – STOPA BEZROBOCIA 6.1%

W maju stopa bezrobocia spadła o 0.2 procent do 6.1 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z oczekiwaniami rynku i resortu rozwoju, pracy i technologii.

GUS - STOPA BEZROBOCIA 6.1%

A wyrównana sezonowo stopa bezrobocia obniżyła się najsilniej od wybuchu pandemii – podkreślają podkreślają analitycy Pekao SA. Ich zdaniem wygaszenie trzeciej fali Covid-19 oraz idące za tym luzowanie obostrzeń wpłynęło pozytywnie na rynek pracy.

GUS podał też stopę bezrobocia mierzoną metodą BAEL. Ta wzrosła do 4% w pierwszym kwartale tego roku porównaniu z ubiegłym kwartałem.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w Polsce na dwucyfrowym poziomie - ta, z którą muszą się mierzyć firmy. Ceny produkcji sprzedanej wzrosły w grudniu o prawie 15 procent...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

POLSKA

GUS opublikował dane o inflacji CPI w grudniu 2021 roku. Inflacja w grudniu wyniosła 8,6 procent.

OTOCZENIE MAKRO

W listopadzie stopa bezrobocia spadła do 5.4 procent - podał dzisiaj Główny Urząd Statystyczny. Wynik jest niższy o 0.1 punktu procentowego w porównaniu z...