Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS – SPRZEDAŻ DETALICZNA W IV’21 +21,1% R/R

GUS podał dane o kwietniowej sprzedaży detalicznej. Widać tu mocny wzrost w kwietniu o 21,1%rok do roku, ale w porównaniu z ubiegłym miesiącem sprzedaż spadła o 7,7% – podał GUS

GUS - SPRZEDAŻ DETALICZNA W IV'21 +21,1% R/R

W kwietniu największy wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowały przedsiębiorstwa handlujące autami, motocyklami i częściami – tu wzrost o 118% wobec spadku o 54,4% przed rokiem.

Wyższą sprzedaż zaobserwowano również w grupach: tekstylia, odzież, obuwie – o 75,9% oraz w paliwach stałych, ciekłych i gazowych – tu wzrost sprzedaży przekroczył 23%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GUS - SPRZEDAŻ DETALICZNA W IV'21 +21,1% R/R

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Sprzedaż detaliczna w październiku okazała się niższa od prognoz.

POLSKA

Główny Urząd Statystyczny poinformował , że w trzecim kwartale było więcej rejestracji i mniej upadłości firm w porównaniu z 2021 rokiem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O poziomie konsumpcji i sprzedaży detalicznej w Polsce rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Bogdanem Wyżnikiewiczem, ekonomista, doradca prezesa GUS.

POLSKA

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2022 r. wzrosły rdr o 17,2 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 1,6 proc. –...

%d bloggers like this: