Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

GUS: SPRZEDAŻ DETALICZNA W LISTOPADZIE +12.1% R/R – WYNIK LEPSZY OD PROGNOZ

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w listopadzie o 12.1 procent rok do roku. To najlepsze dane od maja, kiedy zanotowano 13.9 procent. To także wynik znacząco przekraczający prognozowane przez rynek 8.5 procent wzrostu.

Sprzedaż detaliczna w listopadzie 2021.
Źródło: Pexels

W listopadzie największą dynamikę wzrostu w cenach stałych odnotowała branża tekstylna, odzieżowa i obuwnicza – 55,8 procent w porównaniu z rokiem 2020. Nieco gorszy wynik osiągnęła branża farmaceutyczna i kosmetyczna – 18,2 procent, a wydawnicza książek i prasy wykazuje wzrost o 12.5 procent.

CZYTAJ TEŻ: CHINY: W LISTOPADZIE PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA WZROSŁA, SPRZEDAŻ DET. SPOWALNIA

Sprzedaż detaliczna w listopadzie 2021.
Polska sprzedaż detaliczna w listopadzie 2021.

Sprzedaż detaliczna w listopadzie – najniższe wyniki:

Podobnie jak w październiku, dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że najniższa sprzedaż det. w listopadzie dotknęła branżę motoryzacyjną. Tutaj sprzedaż samochodów, motocykli i części do pojazdów spadła o blisko 5 procent.

BIZNES24 online

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...