Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS: LIPIEC ZE WZROSTEM ZATRUDNIENIA

Główny Urząd Statystyczny podał lipcowe dane dotyczące zatrudnienia. Niestety miesięczna tendencja rosnąca została przerwane, ale w ujęciu rocznym wzrost zatrudnienia wyniósł 1.8%.

GUS: LIPIEC ZE WZROSTEM ZATRUDNIENIA

Lipcowa wartość wzrostu zatrudnienia wyniosła 1.8% rok do roku, czyli o 0.2% mniej niż zakładały prognozy.

Od kwietnia dane stale rosły, w lipcu zanotowaliśmy wzrost w ujęciu rok rocznym ale miesięczna passa wzrostowa została przerwana.

Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw w lipcu wyniosła 6361,7 tys.

Niestety należy także pamiętać, że na danych rocznych cały czas ciąży efekt niskiej bazy będącej efektem zeszłorocznego lockdownu, który w kwietniu 2020 doprowadził do rekordowego spadku zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw.

Publikowane przez GUS dane o zatrudnieniu dotyczą osób zatrudnionych w firmach powyżej 9 osób na podstawie stosunku pracy, sezonowo, a także pracowników najemnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.