Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

GUS: LIPIEC ZE WZROSTEM ZATRUDNIENIA

Główny Urząd Statystyczny podał lipcowe dane dotyczące zatrudnienia. Niestety miesięczna tendencja rosnąca została przerwane, ale w ujęciu rocznym wzrost zatrudnienia wyniósł 1.8%.

Lipcowa wartość wzrostu zatrudnienia wyniosła 1.8% rok do roku, czyli o 0.2% mniej niż zakładały prognozy.

Od kwietnia dane stale rosły, w lipcu zanotowaliśmy wzrost w ujęciu rok rocznym ale miesięczna passa wzrostowa została przerwana.

Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw w lipcu wyniosła 6361,7 tys.

Niestety należy także pamiętać, że na danych rocznych cały czas ciąży efekt niskiej bazy będącej efektem zeszłorocznego lockdownu, który w kwietniu 2020 doprowadził do rekordowego spadku zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw.

Publikowane przez GUS dane o zatrudnieniu dotyczą osób zatrudnionych w firmach powyżej 9 osób na podstawie stosunku pracy, sezonowo, a także pracowników najemnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.