Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS: LIPIEC ZE WZROSTEM ZATRUDNIENIA

Główny Urząd Statystyczny podał lipcowe dane dotyczące zatrudnienia. Niestety miesięczna tendencja rosnąca została przerwane, ale w ujęciu rocznym wzrost zatrudnienia wyniósł 1.8%.

GUS: LIPIEC ZE WZROSTEM ZATRUDNIENIA

Lipcowa wartość wzrostu zatrudnienia wyniosła 1.8% rok do roku, czyli o 0.2% mniej niż zakładały prognozy.

Od kwietnia dane stale rosły, w lipcu zanotowaliśmy wzrost w ujęciu rok rocznym ale miesięczna passa wzrostowa została przerwana.

Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw w lipcu wyniosła 6361,7 tys.

Niestety należy także pamiętać, że na danych rocznych cały czas ciąży efekt niskiej bazy będącej efektem zeszłorocznego lockdownu, który w kwietniu 2020 doprowadził do rekordowego spadku zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw.

Publikowane przez GUS dane o zatrudnieniu dotyczą osób zatrudnionych w firmach powyżej 9 osób na podstawie stosunku pracy, sezonowo, a także pracowników najemnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Płace rosną wolniej niż inflacja - wynika z najnowszych danych GUS.

POLSKA

Komunikat prasowy o ustanowieniu dwustronnej linii swapowej między Europejskim Bankiem Centralnym a Narodowym Bankiem Polskim.

POLSKA

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć...

POLSKA

Według danych z GUS, w Polsce płace rosną najszybciej od 14 lat, a na rekordowym poziomie jest też zatrudnienie.

%d bloggers like this: