Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GUS: KONSUMPCJA CAŁY CZAS MOCNA

SPRZEDAŻ DETALICZNA W LISTOPADZIE: +1.6proc. r/r
PROGNOZA: +0.3 proc., POPRZEDNIO: +0.7 procent.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W NIEMCZECH
foto: pexels.com

Pozytywnie zaskoczyła też konsumpcja, która mimo rekordowo wysokiej inflacji wciąż trzyma się mocno. Sprzedaż detaliczna, liczona w cenach stałych wzrosła w listopadzie o 1,6 proc. r/r .
Rynek spodziewał się dużo niższego wzrostu na poziomie 0,3 proc.

Jak podał dziś Główny Urząd Statystyczny w listopadzie 2022 r. największy wzrost sprzedaży detalicznej w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r. podobnie jak w poprzednich dwóch miesiącach odnotowały sklepy handlujące tekstyliami, odzieżą i obuwiem – wzrost o 19 procent.
Na drugim biegunie znalazła się natomiast sprzedaż paliw – tutaj spadek wyniósł ponad 14 proc. w porównaniu z listopadem 2021.

Jak zauważyli ekonomiści mBanku nie ma rózgi od GUS-Mikołaja. Dane makro kontynuują dobrą passę i przebijają oczekiwania rynkowe. Po 11 miesiącach sprzedaż wciąż trzyma się blisko wyników z okresu 2018/2019, które to lata charakteryzowały silnego konsumenta.
Jak można wyczytać w danych GUS udział sprzedaży przez internet w sprzedaży detalicznej wzrósł w listopadzie do 11,9 proc. z 9,5 proc. przed miesiącem. Natomiast w ujęciu miesięcznym wartość zakupów on-line wzrosła aż o 25,2 procent.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GUS: KONSUMPCJA CAŁY CZAS MOCNA

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

%d bloggers like this: