Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

GUS: GOSPODARKA ROSŁA SZYBCIEJ

INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH

Polska gospodarka rozwijała się w ubiegłym roku nieco szybciej niż wcześniej szacowano. Główny Urząd Statystyczny skorygował dane o PKB Polski w 2022 r., – według najnowszego szacunku polska gospodarka urosła w ubiegłym roku o 5,3%.

W kwietniu GUS szacował, że PKB wzrósł w 2022 r. o 5,1% Szacunek za 2021 r. nie zmienił się – PKB Polski wzrósł w tym okresie o 6,9%.

GUS: GOSPODARKA ROSŁA SZYBCIEJ

Jak podał dziś Urząd prezentowane dane o PKB i jego elementach za 2022 r. zostały zrewidowane z tytułu uwzględnienia pełniejszych rocznych informacji o wynikach dla całego roku 2022 dotyczących: finansów przedsiębiorstw, handlu zagranicznego w zakresie obrotów towarowych i usług oraz rachunków sektora instytucji rządowych i samorządowych.

Z kolei Bank Światowy podtrzymał prognozę wzrostu gospodarczego Polski w 2023 r. na poziomie 0,7%, a w 2024 r. na 2,6%.

Według ekonomistów BŚ wzrost gospodarczy naszego kraju w tym roku wyraźnie spowolni, z powodu wysokiej inflacji, ujemnego wzrostu dochodów realnych, zaostrzonych warunków finansowania, niepewności związanej z rosyjską inwazją na Ukrainę oraz odwrócenia cyklu zapasów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: