Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

GUS – 21.2% R/R WYŻSZA PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA W LUTYM

21.2% rok do roku wzrosła polska produkcja budowlano-montażowa w lutym – ogłosił GUS.

PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA W LUTYM

Lutowa produkcja budowlano-montażowa wzrosła o ponad 21% r/r wobec niespełna 21 procent w w styczniu. Zdaniem ekonomistów ING banku śląskiego dane te potwierdzają dobrą koniunkturę gospodarczą w pierwszym kwartale tego roku, jednak niebezpieczny dla budownictwa jest odpływ pracowników. Te obawy potwierdzają też ekonomiści mBanku, którzy oceniają, że w najbliższych miesiącach sytuacja w budownictwie będzie trudna ze względu na rosnące koszty, kłopoty z pracownikami i spadek popytu.

PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA W LUTYM
Polska produkcja budowlano-montażowa w lutym 2022.

W lutym deweloperzy oddali do użytku 18 420 tysięcy mieszkań – to wzrost o ponad 13 procent r/r i o 1/5 w porównaniu ze styczniem. O ponad 10% wzrosła też liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w ubiegłym miesiącu.

Produkcja budowlano-montażowa w lutym – wzrosty w całym sektorze

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że sprzedaż produkcji budowlano-montażowej, w porównaniu do lutego ubiegłego roku, zwiększyła się we wszystkich działach budownictwa, z czego najmocniej w przedsiębiorstwach zajmujących się budową budynków – wzrost o ponad 38%, w podmiotach realizujących roboty budowlane specjalistyczne – wzrost o ponad 22%, a w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej o blisko 3 procent.

CZYTAJ TEŻ: GUS – POLSKA SPRZEDAŻ DETALICZNA W LUTYM W GÓRĘ O 8.1%

Produkcja budowlano-montażowa w lutym była wyższa zarówno dla robót o charakterze inwestycyjnym (wzrost o prawie 14% ) jak i remontowym (wzrost o ponad 32%).


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GUS - 21.2% R/R WYŻSZA PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA W LUTYM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: