Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

„GRY SĄ DOBRE NA KRYZYS”. PIOTR ŻYGADŁO O DRAGO ENTERTAINMENT

Drago Entertainment to notowany na NewConnect producent i developer gier wideo, autor globalnego hitu Gas Station Simulator. Przez ostatni rok spółka straciła 23 procent. Średni trzymiesięczny wolument transakcji 3 910 akcji. Kapitalizacja prawie 48,5 miliona. C/Z – 23.73, C/WK – 4.58. Do końca 2023 roku spółka chce zadebiutować na głównym parkiecie GPW. Zamierza również rozwinąć swój profil o działalność wydawniczą, dzięki podpisanej umowie ramowej z Codebusters Studio S.A.

"GRY SĄ DOBRE NA KRYZYS". PIOTR ŻYGADŁO O DRAGO ENTERTAINMENT

Ostatnio spółka pochwaliła się również ładnymi wynikami. Drago Entertainment odnotował ponad 2 mln zł zysku netto i 13 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów w 2022 r.  W samym IV kwartale przychody przekroczyły 4 mln zł, zysk netto osiągnął 830 tys. zł, a EBIT wyniósł prawie 1 mln 200 tys. zł. Czy sektor gamedev jest zatem odporny na inflację? 

CZYTAJ TEŻ: DRAGO ENTERTAINMENT – KIEDY DEBIUT NA GPW? (ROZMOWA)

– Gry są takim produktem, który całkiem nieźle się broni w czasie kryzysu – tłumaczy Piotr Żygadło. – Mimo wszystko cena gry, często też w promocji jak np. na Steamie, jest bardzo konkurencyjna do pozostałych opłat i kosztów rozrywki. Porównując się z biletami do kina czy innymi formami rozrywki, gdy wychodzą dużo taniej. Gra warta 80 czy 100 złotych oferuje kilkanaście godzin zabawy, kilkudziesięciozłotowy bilet do kina to maksymalnie 3 godziny rozrywki. Z drugiej strony rynek nie reaguje dobrze na podnoszenie cen gier, więc producenci trzymają się cen ustalonych w poprzednich latach czy dekadach. Tymczasem koszty zatrudnienie, wszelkich dóbr i licencji – idą w górę (…) O ile po stronie zakupowej nie odczuliśmy jeszcze żadnych zmian, o tyle po stronie kosztowej jest to znacząco odczuwalne. 

CZYTAJ TEŻ: “TRUDNOŚĆ RYNKU NAM NIE PRZESZKADZA”. PIOTR JELEŃSKI O ASSECO SEE

To w jaki sposób Drago Entertainment radzi sobie ze wzrostami kosztów? 

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...