Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GRUPA SELENA Z WYŻSZYM ZYSKIEM

GRUPA SELENA
źródło: selena.pl

Grupa Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, zanotowała w trzecim kwartale niemal równe 55 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 46 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik ten jest też dużo lepszy od oczekiwań analityków, którzy obstawili, że spółka zaraportuje maksymalnie 40 mln zł.

Mimo wyższego zysku spadły i to aż o ponad 70 mln rok do roku przychody spółki, które w trzecim kwartale wyniosły ponad 491 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: GAMIVO ODKUPI AKCJE

Według spółki spadek przychodów w stosunku do okresu porównawczego spowodowany jest trudną sytuacją na rynku budowlanym niezależnie od kraju prowadzenia działalności.

EBITDA, czyli ulubiona miar analityków i inwestorów giełdowych wyniosła prawie 81 mln zł i była nieznacznie lepsza od tego co spółka pokazała jesienią ubiegłego roku.

Rentowność brutto sprzedaży wyniosła po trzecim kwartale ponad 32 proc., czyli o niecały procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GRUPA SELENA Z WYŻSZYM ZYSKIEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d