Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

GRUPA SELENA Z DOBRYM KWARTAŁEM

Grupa Selena z wyższym zyskiem kwartalnym niż rok temu.

GRUPA SELENA
źródło: selena.pl

Grupa Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, zanotowała w trzecim kwartale 2022 roku PONAD 46 mln zł ZYSKU. To ponad 14 mln zł więcej niż przed rokiem.

Kwartalne przychody ze sprzedaży wrocławskiej spółki wzrosły natomiast o ponad 12 proc. do do 569 mln zł. Spółka tłumaczy, że wzrost przychodów spowodowany jest głównie wzrostem cen sprzedaży w wyniku inflacji cen surowców.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI ANSWEAR PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes Seleny Jacek Michalak, koncentracja na Europie Zachodniej i USA, gdzie firma przekierowała podaż z rynków wschodnich przynosi już teraz pozytywne efekty. Spółka chce prowadzić biznes w bezpiecznych obszarach i dlatego w perspektywie najbliższych okresów będzie to główny kierunek strategiczny firmy.

Grupa Selena obserwuje globalny spadek popytu i sprzedaży pod względem ilościowym, stąd przewiduje dalsze utrzymanie presji zarówno w kwestii marż, jak i wolumenów sprzedaży.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GRUPA SELENA Z DOBRYM KWARTAŁEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: