Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSKRYPCJA WYWIADU

GRUPA PTWP: STRATA PRZY ROSNĄCYCH PRZYCHODACH. JAKI JEST 2023 W BRANŻY KONFERENCJI? (ROZMOWA)

O Polskim Towarzystwie Wspierania Przedsiębiorczości i wynikach finansowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem PTWP.

GRUPA PTWP: STRATA PRZY ROSNĄCYCH PRZYCHODACH. JAKI JEST 2023 W BRANŻY KONFERENCJI? (ROZMOWA)
źródło: BIZNES24

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Grupa PTWP opublikowała wyniki finansowe. PTWP czyli Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, znane chyba wszystkim naszym widzom z organizacji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Mimo wzrostu przychodów i to znaczącego wzrostu przychodów we wszystkich segmentach działalności, grupa zanotowała stratę po pierwszym kwartale. Z nami jest Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości. Dzień dobry Panie prezesie.

WOJCIECH KUŚPIK, PREZES PTWP: Dzień dobry, witam Państwa.


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ

NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


MD: Które koszty zdrożały tak, że mimo wzrostu przychodów nie udało się wypracować zysku?

WK: Wyniki i tak mamy wyraźnie lepsze niż w ubiegłym roku, bo EBITDA jest prawie 900 tys. wyższa niż w ubiegłym roku. Zawsze jest tak, że ten pierwszy kwartał dla nas nie jest dobry. To wynika trochę z sezonowości naszej działalności. Zawsze mamy bardzo, bardzo dobry drugi kwartał, dobry czwarty kwartał, a słaby ten okres wakacyjny, czyli trzeci kwartał i pierwszy kwartał. Także z samych wyników my jesteśmy zadowoleni. Tak jak pan wspomniał, przychody o 6 mln wyższe rok do roku, EBITDA o prawie 900 tysięcy wyższa. Także uznajemy, że te wyniki są dobre, wyraźnie lepsze.

MD: Panie prezesie, a jednocześnie ten rok, rok 2023 to jest rok już chyba pełnego ożywienia tak mieliśmy nadzieję pewnego ożywienia po pandemii i po perturbacjach wynikających z różnego rodzaju ograniczeń sanitarnych. Jednak wojna przeszkodziła w takim pełnym i radosnym otwarciu gospodarki w 2022 roku. Jak teraz kształtuje się w tym roku, jak kształtują się te wiosenne miesiące w branży nie eventowej powiedzmy, ale spotkań, kongresów, konferencji?

GRUPA PTWP: STRATA PRZY ROSNĄCYCH PRZYCHODACH. JAKI JEST 2023 W BRANŻY KONFERENCJI? (ROZMOWA)
źródło: BIZNES24

WK: Tzn. generalnie w ten rok raczej wchodziliśmy w takich dość słabych nastrojach i gdy rozmawialiśmy z klientami rzeczywiście wszyscy bardzo się obawiali tego spowolnienia gospodarczego: i inflacja, i ceny energii, itd. Więc gdy rozmawialiśmy z naszymi partnerami, klientami zaraz na początku roku, to te nastroje nie był za dobre. Potem okazało się jednak, że ten wynik za pierwszy kwartał nie jest taki zły. A patrząc na kolejne kwartały to my sądzimy, że to, już na dobre wróciliśmy do dobrych wzrostów, do dobrych wyników.

My mamy te trzy obszary działalności, czyli z jednej strony eventy, które organizujemy, zarządzanie obiektami, czyli MCK, Spodek i z trzeciej strony online, czyli nasze serwisy, nasza działalność medialna w obszarze online. I każdy z tych segmentów teraz rośnie i z każdego jesteśmy zadowoleni.

MD: Będziecie rozwijać, może jakiś dodatkowy?

WK: Można powiedzieć, każdy z tych segmentów bardzo konsekwentnie rozwijamy. Bo też powiem, że w tych wynikach są uwzględnione koszty związane z tym, że w ostatnich miesiącach bardzo dużo inwestowaliśmy w takie zmiany wewnętrzne, w nowe produkty, w informatyzację, w studio telewizyjne i tak dalej, i tak dalej. Także można powiedzieć bardzo dużo w ostatnim okresie inwestowaliśmy w te przyszłe projekty, a przyszłe projekty to są zarówno wydarzenia, które organizujemy, jak i te projekty onlinowe także tutaj trochę w ostatnim okresie, to po naszej stronie trochę prac było.

MD: Bardzo dziękuję Panie prezesie. Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, którego akcje są handlowane obecnie po 54 zł i 50 groszy i Year-To-Date plus 19,5% – całkiem ładny wzrost. Bardzo dziękuję za rozmowę.

WK: Dziękuję bardzo.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak inwestować w biofarmację oraz badania nad nowymi lekami rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Książkiem z Blume Advisory.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy zmiana składu Parlamentu Europejskiego wpłynie na nasze życie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mecenasem Tomaszem Włostowskim z Kancelarii EU Strategies...