Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GRUPA LOTOS: ZN 1H’21 TO 1,4 MLD ZŁ

Drugi co do wielkości koncern paliwowy w Polsce publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze, a w nim zysk netto w wysokości 1 mld 400 mln złotych.

POŁĄCZENIE LOTOSU Z ORLENEM

Grupa Lotos znacznie zwiększa przychody w stosunku do zeszłego roku. Przychody zwiększone o 30% do 14 mln złotych. W pierwszym półroczu 2020 roku spółka zaliczała prawie równą wypracowanego zysku w tym półroczu. Trzeba zaznaczyć, że koncern zanotował zysk netto z uwzględnionymi zapasami na poziomie 981.1 mln zł, co było zgodne z wyliczeniami podanymi przez spółkę, całe zyski netto pozytywnie zaskoczyły, ponieważ były szacowane na 1 mld 80 mln. zł

W pierwszym półroczu 2021 roku produkcja rafineryjna Lotosu osiągnęła wolumen 5 mln 200 tys. ton, czyli o 6,7% mniej rok do roku, co było konsekwencją postoju remontowego przeprowadzonego w rafinerii w Gdańsku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d