Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

GRUPA LOTOS: ZN 1H’21 TO 1,4 MLD ZŁ

Drugi co do wielkości koncern paliwowy w Polsce publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze, a w nim zysk netto w wysokości 1 mld 400 mln złotych.

Grupa Lotos znacznie zwiększa przychody w stosunku do zeszłego roku. Przychody zwiększone o 30% do 14 mln złotych. W pierwszym półroczu 2020 roku spółka zaliczała prawie równą wypracowanego zysku w tym półroczu. Trzeba zaznaczyć, że koncern zanotował zysk netto z uwzględnionymi zapasami na poziomie 981.1 mln zł, co było zgodne z wyliczeniami podanymi przez spółkę, całe zyski netto pozytywnie zaskoczyły, ponieważ były szacowane na 1 mld 80 mln. zł

W pierwszym półroczu 2021 roku produkcja rafineryjna Lotosu osiągnęła wolumen 5 mln 200 tys. ton, czyli o 6,7% mniej rok do roku, co było konsekwencją postoju remontowego przeprowadzonego w rafinerii w Gdańsku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.