Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GRUPA AZOTY Z DUŻYMI STRATAMI

GRUPA AZOTY

Ponad 543 milionów zł straty netto odnotowała Grupa Azoty w drugim kwartale tego roku. W porównywalnym okresie 2023 roku grupa wykazała blisko 716 milionów zysku – wynika z opublikowanych wyników spółki.

Strata operacyjna przekroczyła 806 milionów zł wobec ponad miliarda zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły blisko 3.5 miliardów zł w drugim kwartale wobec niemal 6.5 miliardów zł rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: LEPSZE WYNIKI ALLEGRO

Spółka tłumaczy znacznie gorsze wyniki kumulacją niekorzystnych czynników rynkowych dla wszystkich producentów europejskiej branży nawozowo-chemicznej, co było konsekwencją agresji Rosji na Ukrainę oraz zawieszenia ceł przez Unię Europejską na import mocznika i amoniaku spoza Unii Europejskiej. Na wynikach znacząco odbiło się ograniczenie popytu w najważniejszych dla Grupy obszarach, co firma tłumaczy napływem na europejski rynek produktów ze wschodu i kierunków azjatyckich.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły blisko 25 miliardów zł w 2022 r.

GRUPA AZOTY Z DUŻYMI STRATAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: