Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYNIKI

GRUPA AB POPRAWIŁA RENTOWNOŚĆ

Poprawą rentowności przy spadku przychodów ze sprzedaży pochwaliła się w raporcie grupa AB, największy w środkowej Europie dystrybutor elektroniki.

GRUPA AB POPRAWIŁA RENTOWNOŚĆ
zdjęcie: ab

W okresie od października do marca EBITDA spadła do 177 i pół mln zł, o 5 milionów. Zysk natomiast wzrósł o 7 do 106 mln zł.

Grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 8 mld 102 mln zł, o 3% mniej niż przed rokiem.

Rentowność na poziomie wyniku ze sprzedaży brutto wyniosła 4,03%.

Na wczorajszym zamknięciu akcje grupy AB były handlowane po 92.6 zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożały o ponad 85%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.