Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Słowacja otwiera granice, ale pod kilkoma warunkami. Od dziś wszystkie przejścia graniczne są ponownie otwarte. Będą jednak stałe kontrole, a każdy wjeżdżający na teren naszych południowych sąsiadów ma obowiązek zarejestrować się na stronie internetowej ministerstwa Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Republiki Słowackiej www.korona.gov.sk/ehranica.

Internetowej rejestracji nie podlegają dzieci do 12 roku życia, oraz podróżni przejeżdżający jedynie przez Słowację. Mają na to jednak 8 godzin, a po drodze mogą zatrzymywać się tylko na stacjach paliw. Aby zapewnić płynny ruch, policja prosi podróżnych o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Urlop na Słowacji mogą planować jedynie zaszczepieni. Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, bądź przeszły koronawirusa w ciągu 180 dni i przyjęły 1 dawkę szczepienia, a od szczepień minęło co najmniej 14 dni, są zwolnione z kwarantanny.

Wszyscy pozostali są objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną, którą będzie można zakończyć po 5-ciu dniach negatywnym wynikiem testu PCR. Nowe obostrzenia na Słowacji mają zapobiec kolejnej fali pandemii i rozprzestrzenianiu się nowego wariantu koronawirusa Delta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko...

COVID

Koncern farmaceutyczny Pfizer rozpoczął zaawansowane etapy testów nad działaniem leku doustnego, który ma przeciwdziałać rozwojowi Covid-19 u osób, które zakaziły się koronawirusem.

UE

Rząd Austrii chce w tym roku zapewnić turystom bezpieczny sezon zimowy. W tym celu alpejski kraj zastosuje na swoich stokach narciarskich tzw. zasadę 3G...

FIRMA

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, lub jeśli masz co najmniej 50 lat - możesz już dziś zapisać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw covid-19....