Connect with us

Hi, what are you looking for?

UE

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Słowacja otwiera granice, ale pod kilkoma warunkami. Od dziś wszystkie przejścia graniczne są ponownie otwarte. Będą jednak stałe kontrole, a każdy wjeżdżający na teren naszych południowych sąsiadów ma obowiązek zarejestrować się na stronie internetowej ministerstwa Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Republiki Słowackiej www.korona.gov.sk/ehranica.

Internetowej rejestracji nie podlegają dzieci do 12 roku życia, oraz podróżni przejeżdżający jedynie przez Słowację. Mają na to jednak 8 godzin, a po drodze mogą zatrzymywać się tylko na stacjach paliw. Aby zapewnić płynny ruch, policja prosi podróżnych o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Urlop na Słowacji mogą planować jedynie zaszczepieni. Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, bądź przeszły koronawirusa w ciągu 180 dni i przyjęły 1 dawkę szczepienia, a od szczepień minęło co najmniej 14 dni, są zwolnione z kwarantanny.

Wszyscy pozostali są objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną, którą będzie można zakończyć po 5-ciu dniach negatywnym wynikiem testu PCR. Nowe obostrzenia na Słowacji mają zapobiec kolejnej fali pandemii i rozprzestrzenianiu się nowego wariantu koronawirusa Delta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość - ostrzega na twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, a wiceminister Wlademar Kraska potwierdza, że 47 procent zakażeń to wariant...

COVID

Już prawie 30 tys. zakażeń koronawirusem dziennie w Wielkiej Brytanii. Tak wielu nowych zakażonych nie było od 29 stycznia, czyli dokładnie od dnia, w...

COVID

W ramach ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu w Wielkiej Brytanii, Boris Johnson zapowiada zniesienie niemal wszystkich koronawirusowych restrykcji na wyspach od 19 lipca.

COVID

Hiszpania odnotowuje kolejny wzrost zachorowań na Covid-19. Zdaniem ekspertów, to już piąta fala pandemii na półwyspie Iberyjskim. Niepokojący jest szczególnie fakt, iż rosnącą liczbę...