Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Słowacja otwiera granice, ale pod kilkoma warunkami. Od dziś wszystkie przejścia graniczne są ponownie otwarte. Będą jednak stałe kontrole, a każdy wjeżdżający na teren naszych południowych sąsiadów ma obowiązek zarejestrować się na stronie internetowej ministerstwa Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Republiki Słowackiej www.korona.gov.sk/ehranica.

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Internetowej rejestracji nie podlegają dzieci do 12 roku życia, oraz podróżni przejeżdżający jedynie przez Słowację. Mają na to jednak 8 godzin, a po drodze mogą zatrzymywać się tylko na stacjach paliw. Aby zapewnić płynny ruch, policja prosi podróżnych o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Urlop na Słowacji mogą planować jedynie zaszczepieni. Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, bądź przeszły koronawirusa w ciągu 180 dni i przyjęły 1 dawkę szczepienia, a od szczepień minęło co najmniej 14 dni, są zwolnione z kwarantanny.

Wszyscy pozostali są objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną, którą będzie można zakończyć po 5-ciu dniach negatywnym wynikiem testu PCR. Nowe obostrzenia na Słowacji mają zapobiec kolejnej fali pandemii i rozprzestrzenianiu się nowego wariantu koronawirusa Delta.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

POLSKA

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione -...

%d bloggers like this: