Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Słowacja otwiera granice, ale pod kilkoma warunkami. Od dziś wszystkie przejścia graniczne są ponownie otwarte. Będą jednak stałe kontrole, a każdy wjeżdżający na teren naszych południowych sąsiadów ma obowiązek zarejestrować się na stronie internetowej ministerstwa Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Republiki Słowackiej www.korona.gov.sk/ehranica.

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

Internetowej rejestracji nie podlegają dzieci do 12 roku życia, oraz podróżni przejeżdżający jedynie przez Słowację. Mają na to jednak 8 godzin, a po drodze mogą zatrzymywać się tylko na stacjach paliw. Aby zapewnić płynny ruch, policja prosi podróżnych o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Urlop na Słowacji mogą planować jedynie zaszczepieni. Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepienia, bądź przeszły koronawirusa w ciągu 180 dni i przyjęły 1 dawkę szczepienia, a od szczepień minęło co najmniej 14 dni, są zwolnione z kwarantanny.

Wszyscy pozostali są objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną, którą będzie można zakończyć po 5-ciu dniach negatywnym wynikiem testu PCR. Nowe obostrzenia na Słowacji mają zapobiec kolejnej fali pandemii i rozprzestrzenianiu się nowego wariantu koronawirusa Delta.

GRANICE SŁOWACJI PONOWNIE OTWARTE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Nowy słowacki rząd Roberta Fico szuka pieniędzy na obietnice wyborcze i wymyślił, że znajdzie je nakładając na banki dodatkową 30 proc. daninę. CZYTAJ TEŻ:...

INFLACJA

Inflacja na Słowacji znacząco hamuje.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach zagranicznych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Kamoji-Czapińskim, dyrektorem ds. strategii lokalizacyjnych EMEA w...

COVID

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce już od 1 lipca.

%d