Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

GPW ZAWIESZA SPÓŁKĘ POWIĄZANĄ Z ROSNIEFTEM

GPW zawiesza spółke powiązaną z Rosnieftem. Chodzi o działającego na Litwie – ale notowanego w Warszawie – dystrybutora prądu Inter RAO Lietuva.

GPW
SIEDZIBA GPW W WARSZAWIE / FOT.: BIZNES24

Od dziś nie można już handlować akcjami Inter RAO Lietuva.
Jak podała GPW chodzi o „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”. Sprawa najprawdopodobniej dotyczy powiązań z rosyjskim oligarchą Igorem Sieczinem.

Inter RAO Lietuva to firma działająca na rynku energii elektrycznej w regionie bałtyckim. Jest jednym z największych niezależnych dostawców energii na Litwie.

Głównym inwestorem Inter RAO Lietuva jest RAO Nordic OY (51 proc.), fińska spółka zależna Inter RAO UES, kontrolowana przez czołowego rosyjskiego producenta energii elektrycznej Inter RAO JES. Ta z kolei jest kontrolowana przez Rosneftegaz, czyli holding kierowany przez Igora Sieczina.

Igor Sieczin to rosyjski oligarcha, który od 2004 r. kieruje państwowym koncernem paliwowym Rosnieft. Był też wicepremierem w rządzie obecnego prezydenta Rosji Władimira Putina.
Po rosyjskiej agresji na Ukrainę UE i USA nałożyły na niego personalne sankcje. W pierwszych dniach marca francuskie władze zajęły jego 86-metrowy jacht Amore Vero o wartości ok. 120 mln dolarów.

Akcje Inter RAO Lietuva od 2013 roku notowane na GPW w Warszawie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GPW ZAWIESZA SPÓŁKĘ POWIĄZANĄ Z ROSNIEFTEM

1 komentarz

1 komentarz

  1. Andr

    18 marca 2022 at 13:20

    Jak zwykle zapłacą za to drobni inwestorzy…

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: