Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GPW: OBROTY W KWIETNIU WZROSŁY O 85%

Może i dzisiaj inwestorzy na GPW aktywnością nie imponują ale w ostatnich tygodniach handel na naszym parkiecie kwitł w najlepsze.

GPW: OBROTY W KWIETNIU WZROSŁY O 85%

Po bardzo dobrym marcu mamy kolejny miesiąc z obrotami powyżej 30 mld zł. Jak podała dzisiaj Giełda, w kwietniu łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku GPW wyniosła 33 mld 300 mln zł – to o 85 proc. więcej niż rok temu. Średnia dzienna wartość obrotu w kwietniu wyniosła półtora mld zł.

Na rynku GlobalConnect, gdzie handlowane są akcje zagranicznych spółek takich jak Tesla czy Adidas, wartość obrotów akcjami w kwietniu wyniosła rekordowe 2 i pół mln zł, wobec 700 tys. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zamiera za to handel na alternatywnym rynku notowań – w kwietniu na NewConnect odnotowano spadek łącznej wartości obrotu akcjami o prawie 15 proc. rok do roku do poziomu 138 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.