Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

GPW: KONTRAKTY NA PEPCO OD PONIEDZIAŁKU. A PÓŹNIEJ MABION W MWIG40

Od najbliższego poniedziałku, 7 czerwca, inwestorzy na GPW będą mogli handlować kontraktami na akcje Pepco – poinformował zarząd GPW.

Dopuszczenie do obrotu kontraktów na akcje Pepco może być wstępem do zaliczenia tej spółki do indeksu WIG20. Kapitalizacja rynkowa Pepco to obecnie 25 mld zł, co daje detaliście 10-te miejsce wśród spółek dla których Warszawa jest podstawowym parkietem. Na razie jednak Pepco nie znalazło się w żadnym z podstawowych indeksów. Giełda ogłosiła natomiast, że do mWIG40 wejdą dwie spółki, dla których czas pandemii okazał się łaskawy – dystrybutor IT Asbis, oraz biotechnologiczny Mabion. Spółki te zamienią się miejscami w sWIG80 z nieruchomościowymi GTC i Echo Investment. Do sWIGu dołączą również AC Autogaz, Action, PCF Group oraz Police. Znikną z indeksu produkująca seriale i widowiska telewizyjne ATM Grupa, gamingowy Boombit, Harper Hygienics, oraz producent oprogramowania – Sygnity.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.