Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

gPW: DEBIUT ONDE SA

Na głównym rynku GPW debiutuje specjalizująca się w realizacji kontraktów B2B na budowy farm wiatrowych spółka Onde.
Będzie 10 tegorocznym debiutantem na GPW.

gPW: DEBIUT ONDE SA

Spółka przeprowadziła na przełomie czerwca i lipca ofertę publiczną 17,1 mln akcji, w tym 8,25 mln akcji nowej emisji. Całkowita wartość oferty wyniosła 444,5 mln zł.

Onde jest wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach grupy giełdowego Erbudu.

Pomimo otwarcia na minusie, po kilku chwilach jeszcze podczas oficjalnego otwarcia notowania spółki wzrosły o 15%.

A tuż po giełdowym debiucie o 12.30 gościem Biznes24 będzie prezes ONDE SA Paweł Średniawa

gPW: DEBIUT ONDE SA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

INNE

Święta tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz, czym obdarować najbliższą osobę? Przegapiłeś Black Friday, skończyły Ci się pomysły, albo po prostu – dostajesz...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d