Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GOTÓWKA W FIRMACH ZOSTAJE

INFLACJA W POLSCE
foto: pixabay.com

Przedsiębiorcy nie muszą się obawiać zmniejszenia od przyszłego roku limitu gotówkowego z 15 tys. do 8 tys. zł.

Sejm wycofał się z limitu płatności gotówką – 20 tys. zł – w rozliczeniach między konsumentem a firmą, który od 1 stycznia 2024 roku miał wprowadzić Polski Ład. Gdyby zostały przyjęte, przedsiębiorcy nie mogliby płacić gotówką więcej niż 8 tys. zł, a osoby fizyczne 20 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: CENY W SKLEPACH BOLĄ EUROPEJCZYKÓW

Takie rozwiązania krytykował jednak zarówno Narodowy Bank Polski jak i Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W efekcie limit gotówkowy w rozliczeniach między firmami pozostaje na poziomie 15 tys. zł, a w przypadku konsumentów nie będzie żadnych limitów dla gotówki.

GOTÓWKA W FIRMACH ZOSTAJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: