Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GORSZE WYNIKI LUBAWY

Wyniki Lubawy gorsze od oczekiwań rynku.

WYNIKI LUBAWY
źródło: Lubawa

Lubawa wstępnie szacuje, że miała w pierwszym kwartale tego roku skonsolidowane przychody na poziomie 72 mln zł, czyli o blisko o 30 proc. mniej rok do roku, a szacowany zysk netto zmniejszył się o 81 proc. i wyniósł 2,1 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Skonsolidowana szacunkowa strata netto ze sprzedaży wyniosła ponad 1 mln zł, wobec 14 mln zł zysku w I kw. ubiegłego roku.

CZYTAJ TEŻ: SPADA POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Lubawa podała, że na zmniejszenie przychodów i skonsolidowanego wyniku netto wpłynęło głównie zmniejszenie przychodów w segmencie tkanin oraz wzrost kosztów surowców zakupionych jeszcze w 2022 roku, a także zmniejszenie wyników jednostkowych.

GORSZE WYNIKI LUBAWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d