Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GORSZE WYNIKI LUBAWY

Wyniki Lubawy gorsze od oczekiwań rynku.

LUBAWA OSTRO W GÓRĘ
źródło: Lubawa

Lubawa wstępnie szacuje, że miała w pierwszym kwartale tego roku skonsolidowane przychody na poziomie 72 mln zł, czyli o blisko o 30 proc. mniej rok do roku, a szacowany zysk netto zmniejszył się o 81 proc. i wyniósł 2,1 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Skonsolidowana szacunkowa strata netto ze sprzedaży wyniosła ponad 1 mln zł, wobec 14 mln zł zysku w I kw. ubiegłego roku.

CZYTAJ TEŻ: SPADA POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Lubawa podała, że na zmniejszenie przychodów i skonsolidowanego wyniku netto wpłynęło głównie zmniejszenie przychodów w segmencie tkanin oraz wzrost kosztów surowców zakupionych jeszcze w 2022 roku, a także zmniejszenie wyników jednostkowych.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...