Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

GORSZE NASTROJE W EUROPEJSKIM PRZEMYŚLE

Mamy nieco gorsze nastroje w europejskim przemyśle niż w zeszłym miesiącu.
Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI dla przemysłu strefy euro wyniósł 61,5 pkt w sierpniu 2021 r. poinformowała firma Markit.

GORSZE NASTROJE W EUROPEJSKIM PRZEMYŚLE

To minimalnie mniej niż szacowali analitycy i przeszło jeden punkt procentowy mniej niż w lipcowym odczycie.

Natomiast indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro w sierpniu wyniósł 59.7 punktu wobec 59,8 pkt. w poprzednim miesiącu.

Wartość wskaźnika wynosząca ponad 50 pkt oznacza wzrost aktywności w sektorze przemysłu i usług, a poniżej tego progu – spadek aktywności.

Indeks PMI opiera się na danych opracowywanych na podstawie miesięcznych odpowiedzi na kwestionariusze przesłane kadrze kierowniczej w ok. 3000 firmach produkcyjnych i w ok. 2000 firmach usługowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...