Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

GORSZE NASTROJE W EUROPEJSKIM PRZEMYŚLE

Mamy nieco gorsze nastroje w europejskim przemyśle niż w zeszłym miesiącu.
Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI dla przemysłu strefy euro wyniósł 61,5 pkt w sierpniu 2021 r. poinformowała firma Markit.

To minimalnie mniej niż szacowali analitycy i przeszło jeden punkt procentowy mniej niż w lipcowym odczycie.

Natomiast indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro w sierpniu wyniósł 59.7 punktu wobec 59,8 pkt. w poprzednim miesiącu.

Wartość wskaźnika wynosząca ponad 50 pkt oznacza wzrost aktywności w sektorze przemysłu i usług, a poniżej tego progu – spadek aktywności.

Indeks PMI opiera się na danych opracowywanych na podstawie miesięcznych odpowiedzi na kwestionariusze przesłane kadrze kierowniczej w ok. 3000 firmach produkcyjnych i w ok. 2000 firmach usługowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.