Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

GÓRNICY JSW CHCĄ PIENIĘDZY

GÓRNICY JSW CHCĄ PIENIĘDZY
źródło: JSW

Górnicy Jastrzębiej Spółki węglowej domagają się wypłacenia 300 mln zł nagród. czekają na mediatora i zapowiadają, że 29 września pojawią się w Warszawie.

Od 1 sierpnia trwa w spółce spór zbiorowy. Związkowcy domagają się wypłacenia pracownikom 15 procent kwoty przeznaczonej na tzw. składkę solidarnościową, czyli dodatkowy podatek nałożony na spółkę od nadzwyczajnych zysków wydobycia węgla i produkcji koksu w 2022 roku.
Spółka szacuje, że domiarowa danina pochłonie 1 miliard 600 mln zł. Dlatego związkowcy domagają się dla pracowników 300 mln zł. Od sierpnia związki i zarząd okopały się na swoich pozycjach. Pierwsi chcą nagród, drudzy dowodzą, że nie sa w stanie ich wypłacić. Wszystko rozgrywa się w przededniu wyborów do paramentu. A Śląsk jest w nich niezwykle ważnym elementem, bo jak mówi popularna prawidłowość, kto wygrywa na Śląsku ten rządzi Polską.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. jest największym producentem węgla kamiennego w Polsce i jednym z największych w Europie. Spółka jest również producentem koksu, energii elektrycznej i ciepła, a także zajmuje się działalnością inwestycyjną i usługową.

JSW posiada 11 kopalni węgla kamiennego, w tym 9 kopalń podziemnych i 2 kopalnie odkrywkowe. Spółka jest również właścicielem koksowni, elektrowni i ciepłowni.

JSW zatrudnia ponad 22 000 pracowników. Spółka jest członkiem Polskiej Grupy Górniczej.

GÓRNICY JSW CHCĄ PIENIĘDZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: