Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

GOOGLE ZWOLNI 12 TYS. PRACOWNIKÓW

Google zwolni 12 tysięcy pracowników – czyli aż 8 procent obecnego stanu. To pierwszy raz od 2013 roku, kiedy spółka zmniejszy poziom zatrudnienia. Wówczas zwolniła 6 tysięcy osób – ale stanowiło to wtedy 12 procent załogi.

POZEW PRZECIW GOOGLE
foto: unsplash.com

O planowanych zwolnieniach poinformował dziś rano w mailu do pracowników prezes Alphabetu – bo tak nazywa się konglomerat potocznie nazywany Google – w wysłanym dziś mailu do pracowników mailu. Zwolnienia w USA mają się rozpocząć niezwłocznie, a w pozostałych krajach – zgodnie z lokalnym prawem. Google jest trzecim z technologicznych gigantów, który ogłasza masowe zwolnienia w tym tygodniu. W środę plan zwolnienia 18 tys. pracowników ogłosił Amazon, Microsoft dołożył do tego 10 tys. osób ze swojej załogi.

CZYTAJ TEŻ: PORCJA DANYCH Z USA. MOCNY RYNEK PRACY

Prezes Google obiecał pracownikom, że otrzymają co najmnie dwumiesięczną odprawę, plus ewentualnie dodatkowe pieniądze wynikające z prawa obowiązującego w poszczególnych państwach. I warto zauważyć, że nie jest to szczególnie chojna oferta – bo np. Meta, jedna z pierwszych spółek, które ogłosiły zwolnienia, doceniała swoich długoletnich pracowników dokładając im dodatkową odprawę za każdy rok pracy w spółce. W mailu prezesa Google podobnej zapowiedzi brak.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GOOGLE ZWOLNI 12 TYS. PRACOWNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Kolejny pozew przeciw Google - firma ma nadużywać monopolu

USA

Czy Microsoft zdeklasuje Google? Big Tech rozpoczyna dziś sezon wyników.

USA

Mocne wyniki i zapowiedź splitu akcji wywindowały kurs spółki Alphabet - czyli holdingu do którego należy przede wszystkim Google - aż o 9% w...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

%d bloggers like this: