Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

GOOGLE ZAINWESTUJE 1 MLD EURO W FINLANDII

Miliard euro zainwestuje w Finlandii Google na rozbudowę swojego głównego centrum danych

GOOGLE ZAINWESTUJE 1 MLD EURO W FINLANDII
zdjęcie: nikitamaykov/adobe stock

Rozbudowa centrum danych spowoduje wzrost zatrudnienia o 25 proc., co oznacza, że liczba pracowników wzrośnie do 500 osób w ciągu tego i następnego roku – poinformował rzecznik firmy w poniedziałkowym e-mailu. Google nie podał informacji na temat wpływu tej inwestycji na pojemność danych w centrum.

Google zdecydował się na rozbudowę swojej bazy ze względu na łatwy dostęp do zielonej energii. Obiekt spółki znajduje się bowiem w miejscowości Hamina na na południowym wybrzeżu Finlandii. Region ten słynie z dostępu do zielonej energii. A ta sprawa była dla Google priorytetowa przy podejmowaniu decyzji.

Gigant technologiczny współpracuje z lokalnym dostawcą energii nad projektem, który polega na przekazywaniu nadmiaru ciepła z centrum danych do sieci rur ogrzewających domy w okolicy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.