Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

GOOGLE PRZEGRYWA Z FORTNITE

Google przegrał batalię sądową z Epic Games producentem Fortnite. Wyrok może mieć reperkusje dla Apple

GOOGLE PRZEGRYWA Z FORTNITE

Cały spór dotyczy tego czy Google mógł pobierać nawet 30 proc. prowizji za sprzedaż produktów w swoim sklepie z aplikacjami.

Historia sięga 2020 roku. Wtedy to Fortnite został usunięty ze sklepów z aplikacjami Apple i Google Play, ponieważ twórca gry potajemnie zainstalował własny system płatności. To nie spodobało się amerykańskim gigantom technologicznym, bo pozbawiało ich możliwości pobierania prowizji.

W efekcie Epic Games pozwał Apple i Google za praktyki monopolistyczne.
Producent Iphonów swoją sprawę wygrał w 2021 roku. Teraz mimo że przewód prowadził ten sam sędzia Google sprawę przegrało, bo tak zdecydowała ława przysięgłych, która uznała, że gigant zaangażował się w działania antykonkurencyjne, zaszkodził Epic Games i nielegalnie wymusił własny system rozliczeń na programistach.

Sklepy z aplikacjami mobilnymi generują w USA rocznie blisko 200 mld dolarów przychodów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Miliard euro zainwestuje w Finlandii Google na rozbudowę swojego głównego centrum danych

USA

O prawie 12 proc. drożeją w handlu pozasesyjnym akcje Alphabetu. Tak inwestorzy zareagowali raport wynikowy spółki za pierwszy kwartał. Właściciel Google pokazał, że w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

MOTORYZACJA

Ponad czteroprocentowym spadkiem rozpoczęły się w poniedziałek notowania Tesli. We wtorek spółka pokaże swoje wyniki za I kwartał 1014 roku. Inwestorzy spodziewają się 51...