Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

GOOGLE BĘDZIE PŁACIŁ NIEMIECKIM MEDIOM

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in. z tygodnikami „Die Zeit”, „Der Spiegel” czy dziennikiem „Handelsblatt”. Wielkość transakcji nie została podana.

Umowa zawarta pomiędzy Google a niemieckimi wydawcami to efekt przyjętego w połowie roku tzw. prawa pokrewnego na podstawie dyrektywy unijnej o prawach autorskich z 2019 roku. Cytowany przez agencję AFP
dyrektor grupy wydawniczej niemieckiego tygodnika „Die Zeit” powiedział, że platformy takie jak Google są dla nich ważnymi partnerami, bo generują duży ruch na stronach internetowych. Google potwierdził, że prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami internetowymi i z wydawcami. Wcześniej amerykański gigant zawarł umowy na wykorzystanie treści, za które będzie płacił z agencjami AFP, Reutera czy z francuskim Stowarzyszeniem Prasy Informacyjnej .

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Październikowe zamówienia w niemieckim przemyśle ze sporym spadkiem. To kolejne dane pokazujące, że gospodarka przeżywa problemy.

OTOCZENIE MAKRO

Ceny w Niemczech w ciągu roku - od deflacji do 6-cioprocentowej zharmonizowanej inflacji. Tak szybkiego narastania wzrostu cen Niemcy nie doświadczyły od II wojny...

OTOCZENIE MAKRO

Niemiecka gospodarka zwalnia po postpandemicznym wystrzale- ale do poziomu znacznie powyżej wieloletniej średniej wzrostu.

EUROPA

O nowych restrykcjach w Niemczech dla niezaszczepionych w związku z rosnącą liczbą zakażeń zadecydowała podczas posiedzenia Niższa Izba parlamentu.