Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

GOOGLE 9 PROCENT W GÓRĘ. REWELACYJNE WYNIKI, CZY ZAPOWIEDŹ SPLITU AKCJI?

Mocne wyniki i zapowiedź splitu akcji wywindowały kurs spółki Alphabet – czyli holdingu do którego należy przede wszystkim Google – aż o 9% w górę.

GOOGLE 9 PROCENT W GÓRĘ. REWELACYJNE WYNIKI, CZY ZAPOWIEDŹ SPLITU AKCJI?
FOT.: Arthur Osipyan, Unsplash

Alphabet pochwalił się przychodami za 4 kwartał w wysokości ponad 75 miliardów dolarów. Ponad 80 procent tej kwoty to wpływy z reklam w wyszukiwarce Google – i to one też najszybciej rosły w całym portfelu Alphabetu.

W 4 kwartala 2020 roku wynosiły 46 miliardów dolarów, a między październikiem a grudniem 2021 roku – już 61 miliardów dolarów. Zdecydowanie mniejszą częścią biznesu google’a – odpowiadającą za 11% biznesu – są reklamy wideo w YouTube.

Nieco szybciej, niż spodziewali się inwestorzy rozwija się chmura Google. W 4 kwartale przyniosła spółce 5.5 miliarda dolarów przychodów – dla porównania konkurencyjna chmura Amazona zbiera co kwartał z rynku ponad trzykrotnie więcej pieniędzy.

Zysk na akcję wyniósł prawie 31 dolarów i był o ponad 10% wyższy, niż spodziewał się rynek. Akcje po tej informacji zaczęły mocno zyskiwać. A później doszła jeszcze informacja o planowanym przez zarząd Alphabetu splicie – czyli podziału akcji. Ma zostać przeprowadzony w połowie roku i efekt będzie taki, że akcjonariusze za każdą posiadaną 1 starą akcję otrzymają 20 nowych. Ma to ułatwić inwestowanie w Google inwestorom indwywidualnym.

Obecnie 1 akcja Alphabetu kosztuje ok. 2.7 tysiąca dolarów – czyli ponad 11 tysięcy złotych. Split akcji jest operacją matematyczną – ale historia uczy, że po dokonaniu splitu kurs spółki często wraca do poziomów sprzed splitu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GOOGLE 9 PROCENT W GÓRĘ. REWELACYJNE WYNIKI, CZY ZAPOWIEDŹ SPLITU AKCJI?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

%d bloggers like this: