Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

GOLDMAN WIDZI MIEDŹ PO $10 TYS. ZA TONĘ

Dobra wiadomość dla KGHM i jego akcjonariuszy. Na światowych giełdach mocno rosną ceny miedzi, a analitycy Goldman Sachs prognozują, że w ciągu 12 miesięcy ceny surowca dobiją do 10 tys. dolarów za tonę.

SANKCJE UE IMPORT METALI
foto: pexels.com

Dziś na londyńskiej giełdzie miedź zyskuje prawie 2 proc. rosnąc do poziomu 8550 dol. za tonę.

Najistotniejszym wydarzeniem, które może mieć wpływ na rynek, jest zamknięcie kopalni Cobre Panama przez First Quantum Minerals, co spowodowało znaczną lukę w globalnej podaży miedzi.

Jak wskazano w raporcie Goldman Sachs, deficyt miedzi w tym roku może wynieść 428 tys. ton, a jeszcze w połowie 2023 roku analitycy przewidywali deficyt na poziomie 182 tys. ton.
Analitycy Goldman Sachs prognozują, że globalny popyt na miedź wzrośnie w tym roku o 2,4 proc. wobec 2,5 proc. wzrostu w 2023 r.

Rosnące ceny miedzi to dobra wiadomość dla KGHM. Spółka z Lubina eksploruje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...