Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

GOLDMAN WIDZI MIEDŹ PO $10 TYS. ZA TONĘ

Dobra wiadomość dla KGHM i jego akcjonariuszy. Na światowych giełdach mocno rosną ceny miedzi, a analitycy Goldman Sachs prognozują, że w ciągu 12 miesięcy ceny surowca dobiją do 10 tys. dolarów za tonę.

SANKCJE UE IMPORT METALI
foto: pexels.com

Dziś na londyńskiej giełdzie miedź zyskuje prawie 2 proc. rosnąc do poziomu 8550 dol. za tonę.

Najistotniejszym wydarzeniem, które może mieć wpływ na rynek, jest zamknięcie kopalni Cobre Panama przez First Quantum Minerals, co spowodowało znaczną lukę w globalnej podaży miedzi.

Jak wskazano w raporcie Goldman Sachs, deficyt miedzi w tym roku może wynieść 428 tys. ton, a jeszcze w połowie 2023 roku analitycy przewidywali deficyt na poziomie 182 tys. ton.
Analitycy Goldman Sachs prognozują, że globalny popyt na miedź wzrośnie w tym roku o 2,4 proc. wobec 2,5 proc. wzrostu w 2023 r.

Rosnące ceny miedzi to dobra wiadomość dla KGHM. Spółka z Lubina eksploruje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.