Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

GOLDMAN SACHS ZASKOCZYŁ ANALITYKÓW

Goldman Sachs opublikował wyniki za drugi kwartał, które zaskoczyły analityków bo tak jak w przypadku Citigroup są lepsze niż zakładali.

Manhattan Nowy Jork

Goldman Sachs opublikował wyniki za drugi kwartał, które zaskoczyły analityków, bo tak jak w przypadku Citigroup są lepsze niż zakładali.

Zysk na akcję w drugim kwartale tego roku wyniósł 7 dolarów i 73 centy wobec oczekiwanych 6 dolarów i 58 centów. Przychody banku były również lepsze niż zakładali eksperci rynkowi bo wyniosły 11 miliardów 860 milionów i jest to wynik o miliard dolarów lepszy od prognoz.

Jednak sytuacja, nie jest już tak kolorowa jeśli porównamy ją z analogicznym okresem rok wcześniej, zysk w drugim kwartale spadł o 48%, do 2,79 miliardów USD.

Prezes Banku David Solomon powiedział, że Pomimo zwiększonej zmienności i niepewności, nadal jest przekonany, że jego firma potrafi poruszać się w środowisku i dynamicznie zarządzać zasobami i osiągać długoterminowe zyski.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Tuż przed godziną 17:00 spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wylądowała w Tajpej na Tajwanie. Jej wizyta – pierwsza taka od 1997 roku –...

USA

W USA już recesja. Amerykańskie PKB między kwietniem a czerwcem spadło o 0.9 procent w ujęciu zannualizowanym. To drugi z rzędu spadek wartości PKB...

USA

Potwierdziły się oczekiwania ekonomistów i rynku. Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował o podniesieniu stóp o 75 punktów bazowych. To już kolejny ruch, który ma...

ŚWIAT

Już dzisiaj decyzja FED w sprawie stóp procentowych.

%d bloggers like this: