Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

GOLDMAN SACHS – UMOWA Z IRANEM PODNIESIE CENY ROPY

Porozumienie USA-Iran może podnieść, zamiast obniżyć ceny ropy. Tak twierdzą analitycy Goldman Sachs.

GOLDMAN SACHS - UMOWA Z IRANEM PODNIESIE CENY ROPY

Prowadzone w Wiedniu rozmowy między Iranem a państwami zachodu oraz Chinami mogą przywrócić zerwaną przez Donalda Trumpa umowę z 2015 roku. Cel umowy to ograniczenie wzbogacania uranu przez Iran. W zamian Teheran dostanie prawo do powrotu na światowy rynek ropy.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Część analityków uważa, że ten powrót spowoduje spadek cen. Ale Goldman Sachs idzie pod prąd. Analityk banku twierdzi, że jak tylko porozumienie zostanie podpisane – zniknie ryzyko związane z ilością ropy pochodzącą z Iranu – a wtedy rosnący światowy popyt wywinduje ceny.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

4 podwyżki stóp procentowych za oceanem prognozuje Goldman Sachs. Pierwsza miałaby nastąpić już w marcu. Powód? Przyspieszająca inflacja, która jest najwyższa od 40 lat...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

USA

Goldman Sachs rozczarował zyskiem za ostatni kwartał 2021 roku.

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.