Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

GOLDMAN SACHS: UMOWA Z IRANEM PODNIESIE CENY ROPY

Porozumienie USA-Iran może podnieść, zamiast obniżyć ceny ropy. Tak twierdzą analitycy Goldman Sachs.

Prowadzone w Wiedniu rozmowy między Iranem a państwami zachodu oraz Chinami mogą przywrócić zerwaną przez Donalda Trumpa umowę z 2015 roku. Cel umowy to ograniczenie wzbogacania uranu przez Iran. W zamian Teheran dostanie prawo do powrotu na światowy rynek ropy. Część analityków uważa, że ten powrót spowoduje spadek cen. Ale Goldman Sachs idzie pod prąd. Analityk banku twierdzi, że jak tylko porozumienie zostanie podpisane – zniknie ryzyko związane z ilością ropy pochodzącą z Iranu – a wtedy rosnący światowy popyt wywinduje ceny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.