Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZY DLA ZŁOTA

Prognozy dla złota zostały obniżone przez Goldman Sachs.

PROGNOZY DLA ZŁOTA
foto: pixabay.com

Goldman Sachs obniżył prognozy cen złota, tnąc swój szacunek w perspektywie 12 miesięcy do 1950 dolarów za uncję z wcześniej oczekiwanych 2500 dolarów . Bank obniżył również prognozę dla srebra.

Okazuje się bowiem, że strach przed recesją w USA nie jest dla rynku aż tak kluczowym jak sądzono czynnikiem, silnie zwiększającym popyt inwestycyjny na złoto czy srebro, które w perspektywie 12 miesięcy ma kosztować 25 dolarów za uncję trojańską zwaną też jubilerską, a nie jak wcześniej sądzono – 30 dolarów- napisał bank w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA CPI W USA HAMUJE

Z kolei w Rosji panuje istna gorączka na złoto. 5.5 ton złota – tyle przez ostatnie trzy miesiące wykupili Rosjanie. To wzrost o prawie 300% względem tego samego okresu rok wcześniej.

Popyt na złoto zwiększył się również w Europie – ale zdecydowanie mniej, bo o 12 proc r/r. Najwięcej złota kupują Niemcy, co ciekawe również w Polsce. Spadek zainteresowania inwestycją w złoto zauważano jednak w Chinach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZY DLA ZŁOTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: