Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ CEN ROPY

Bank Goldman Sachs obniża prognozę cen ropy w III i IV kwartale 2020 roku.

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ
foto: pexels.com

Obniżamy prognozowaną cenę za baryłkę ropy Brent w III i IV kwartale tego roku do 110-125 dolarów – podał dzisiaj bank Goldman Sachs. Konieczne będzie dalsze niszczenie popytu na ropę, dodali analitycy banku.

CZYTAJ TEŻ: TAŃSZY PRĄD NA TGE: 670 ZŁ ZA 1 MWH

Eksperci banku wskazali, że od początku czerwca tego roku ceny ropy gatunku Brent spadły o 25%, co ma wynikać z niskiej płynności na rynku; obaw związanych z możliwą recesją; polityki zero-Covid w Chinach; uwolnienia rezerw paliwowych przez Stany Zjednoczone; sytuacji na rynku nieruchomości oraz – jak to nazwano – odradzającej się powyżej oczekiwań rosyjskiej produkcji.

Goldman Sachs obniża prognozę w III i IV kwartale 2020

Obecna prognoza zakłada w III i IV kwartale cenę za baryłkę ropy Brent na poziomie 110-125 dolarów. Wcześniejsza prognoza to 130-140 dolarów. Bank przewiduje jednocześnie, że rynek ropy pozostanie w niezrównoważonym deficycie przy obecnych cenach. Aby go zrównoważyć, oprócz spowolnienia gospodarczego, zdaniem banku niezbędne jest dalsze niszczenie popytu na ropę m.in. poprzez szybkie podniesienie cen detalicznych benzyny i oleju napędowego w USA.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ CEN ROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: