Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ CEN ROPY

Bank Goldman Sachs obniża prognozę cen ropy w III i IV kwartale 2020 roku.

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ
foto: pexels.com

Obniżamy prognozowaną cenę za baryłkę ropy Brent w III i IV kwartale tego roku do 110-125 dolarów – podał dzisiaj bank Goldman Sachs. Konieczne będzie dalsze niszczenie popytu na ropę, dodali analitycy banku.

CZYTAJ TEŻ: TAŃSZY PRĄD NA TGE: 670 ZŁ ZA 1 MWH

Eksperci banku wskazali, że od początku czerwca tego roku ceny ropy gatunku Brent spadły o 25%, co ma wynikać z niskiej płynności na rynku; obaw związanych z możliwą recesją; polityki zero-Covid w Chinach; uwolnienia rezerw paliwowych przez Stany Zjednoczone; sytuacji na rynku nieruchomości oraz – jak to nazwano – odradzającej się powyżej oczekiwań rosyjskiej produkcji.

Goldman Sachs obniża prognozę w III i IV kwartale 2020

Obecna prognoza zakłada w III i IV kwartale cenę za baryłkę ropy Brent na poziomie 110-125 dolarów. Wcześniejsza prognoza to 130-140 dolarów. Bank przewiduje jednocześnie, że rynek ropy pozostanie w niezrównoważonym deficycie przy obecnych cenach. Aby go zrównoważyć, oprócz spowolnienia gospodarczego, zdaniem banku niezbędne jest dalsze niszczenie popytu na ropę m.in. poprzez szybkie podniesienie cen detalicznych benzyny i oleju napędowego w USA.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GOLDMAN SACHS OBNIŻA PROGNOZĘ CEN ROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: