Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GŁÓWNI AKCJONARIUSZE OPONEO CHCĄ WIĘCEJ

AKCJONARIUSZE OPONEO

Najwięksi akcjonariusze Oponeo chcą dokupić akcji tej spółki. Nie wygląda jednak na to, by giełdowym inwestorom spodobała się cena, jaką zaproponowali oferenci.

Darayavahus i Tyre Invest podmioty zależne od największych udziałowców spółki – Dariusza Topolewskiego i Ryszarda Zawieruszyńskiego zaprosiły do składania ofert sprzedaży łącznie 10,88 proc. akcji Oponeo po cenie 47 zł.

W przypadku powodzenia ogłoszonego zaproszenia do sprzedaży, oferujący nadal pozostaną poniżej progu 50 proc. i nie musieliby składać oferty na pozostałe akcje spółki.

Problem w tym, że oferta Topolewskiego i Zawieruszyńskiego jest niższa od aktualnej ceny rynkowej – po dzisiejszej zwyżce rynek wycenia akcje oponiarskiej spółki na prawie 49 zł.

Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym także w kilkunastu krajach Europy. Od 2007 roku akcje firmy notowane są na GPW.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...