Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

GŁÓWNA STOPA PROCENTOWA W GÓRĘ O 50 PB

Zgodnie z oczekiwaniami rynku, główna stopa procentowa została dzisiaj podniesiona o 50 punktów bazowych.

GŁÓWNA STOPA PROCENTOWA 2022

Zdrożeją kredyty, a z lokatami to nie wiadomo. Rada Polityki Pieniężnej na pierwszym w tym roku posiedzeniu zgodnie z oczekiwaniami podniosła główną stopę procentową o 50 punktów bazowych. Od środy oprocentowanie 7-dniowych bonów pieniężnych jakie NBP sprzedaje bankom wynosi będzie 2.25 procent. Oprocentowanie tych właśnie bonów nazywane jest stopą referencyjną NBP.

50 punktów bazowych to minimalny poziom oczekiwań rynku. Część analityków i ekonomistów spodziewała się bardziej wyraźnej podwyżki – o 75 a nawet 100 punktów bazowych.

Główna stopa procentowa – czwarta podwyżka

To już czwarta kolejna podwyżka głównej stopy NBP – w październiku rada podniosła ją bowiem o 40 punktów bazowych, by w listopadzie dołożyć kolejne 75 punktów, a w grudniu 50 punktów bazowych.

CZYTAJ TEŻ: STOPY EBC W GÓRĘ W 2023 ROKU?

Przypomnijmy, że od maja 2020 r. do października 2021 roku główna stopa procentowa w Polsce była najniższa w historii i wynosiła 0.10 procent.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GŁÓWNA STOPA PROCENTOWA W GÓRĘ O 50 PB

GŁÓWNA STOPA PROCENTOWA 2022
NBP w Warszawie

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: