Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

GŁOSOWANIE WS. KANDYDATÓW DO RPP ODWOŁANE

Głosowanie w sejmie ws. powołania nowych członków Rady Polityki Pieniężnej zdjęte z porządku obrad. Sejm miał ostatecznie zatwierdzić dwoje kandydatów – prof. Elżbietę Ostrowską i Wiesława Janczyka. Wczoraj jednak okazało się, że Ostrowska zrezygnowała z kandydowania do RPP.

GŁOSOWANIE WS. KANDYDATÓW DO RPP ODWOŁANE

Ostrowska zapytana przez PAP Biznes o przyczyny swojej decyzji, powiedziała: „Nie mogę tego mówić, zwłaszcza dziennikarzom”. Elżbieta Ostrowska jest profesorem nauk ekonomicznych na wydziale zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Po rezygnacji Ostrowskiej jedynym kandydatem do Rady Polityki Pieniężnej z ramienia Sejmu jest poseł PiS i przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Wiesław Janczyk.

Ostrowska i Janczyk mieli zająć miejsca w Radzie po obecnych członkach – Grażynie Ancyparowicz i Eryku Łonie, których kadencje kończą się 9 lutego.

Po rezygnacji prof. Elżbiety Ostrowskiej sejm będzie musiał wyłonić nowego kandydata.
Zgodnie z Ustawą o NBP powołanie nowych członków Rady powinno nastąpić najpóźniej do dnia wygaśnięcia kadencji poprzednich.
Następne posiedzenie Sejmu zaplanowano za dwa tygodnie – 8-9 lutego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GŁOSOWANIE WS. KANDYDATÓW DO RPP ODWOŁANE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Maksymalna cena gazu została przegłosowana w sejmie.

POLSKA

Zamrożenie cen gazu jest dzisiaj obradowane przez sejm.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co wynika z dokumentu zawierającego treść projekcji inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią RPP.

%d bloggers like this: